Alias järkytys
Nyt olen järkyttynyt!
Pelasimme eilen aliasta ja kaksilahkeiset hävisivät. Väittivät että heidän vuorollaan aika kului nopeammin. Miten se hiekka voisi samasta reijästä mennä toiseen suuntaan hitaammin kuin toiseen? Ei tietenkään mitenkään.
Paitsi että kyllä voi! Sekuntikellolla testattiin ja tuplavarmistettiin ja kyllä! Miesten vuorolla tiimalasi kului PUOLI MINUUTTIA nopeammin kuin naisten vuorolla. Olemme siis aina pelanneet valehtelevalla tiimalasilla!
P.S. annettiin tasoittava 5min heille vielä extraa, mutta uhriutuivat niin kovin, etteivät uskaltaneet tähän tarttua. Voitto siis edelleen meidän nimissä.
Kommentit (5)
Se pitää valuttaa aina vuorojen välissä tiimalasista hiekka sitten takaisin sinne "oikeaan" päähän, niin ei tarvitse tuskailla.
No sehän nyt on selvä että yhdessä pelatessa joku vetää itkupotkikset hävitessään. Sehän kuuluu siihen pelin ideaan!
Naisen 60 sekuntia on miehen 30 sekuntia