Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ahneutta vai ystävällinen teko?

Vierailija
26.05.2014 |

Käytiin suvun mökillä, siivottin paikat talven jäljiltä ja kerättiin nurkista pois tyhjät pullot ja tölkit, joita sinne on kertynyt viime kesän ja talven aikana keittiöön, saunan puhukuoneeseen, grillikotaan ja ties minne. 3 muovikassillista.

Sai kuulla siskoltani saarnan, kun olin ahneuksissani vienyt ne kauppaan, vaikkei tuskin yksikään ollut mun tuoma. Ne samat tölkit olis siellä vuoden päästäkin, jos en olis vienyt pois

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siskos on idiootti.

Vierailija
2/3 |
26.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eipä ole kovin suuresta summasta kyse, vähän edes siivouspalkkaa. Siskosi valittaa turhasta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisin kysynyt että paljonko hän haluaa pullorahoista, eli paljonko katsoo niistä omaksi osudekseen ja maksanut pois. Kolme kassillista pulloja on maksimissaan kympin lasti.

Seuraavan kerran viet vain omat pullosi ja jätät loput näkyvään paikkaan ja toimitat sitten siskolle että ottaa siitä omansa.