Mun ihannesisustus
Olisi sellainen, että räsymattoja sekä vähintään 60 asteessa pestäviä tekstiilejä, niitäkin mahdollisimman vähän. Huonekalut ihan pelkkää puuta ja tekniikkaakin vain sen verran, kuin nykyaikana on välttämätöntä olla ja mukavuuspuolella telkkari, tietokone on jo nykyään välttämätön, kun kaikki hoidetaan itsepalveluna. Räsymattoja saisi, kun jaksaisi raahautua jonnekin kansalaisopiston kurssille, sekä tyhjänpäiväiset tekstiilit voisi viedä kierrätykseen ja vaihtaa, mutta nuo puuhuonekalut ovat ihan järkyttävän kalliita, jos ihan kunnon puuta haluaa. Toinen pointti se, että mies haluaa hankalia pehmeitä sohvia yms.
Kommentit (3)
Kaikki menee ympyrää. Nyt ruvetaan sitten nostalgisoimaan seppotaalasmaakoteja ja 70-lukua. Yhtäkkiä puolipaneli, pirttipöytä, pirttipöydän lamppu, vaskooli seinällä ja kupari- ja pahkaesineet eivät olekaan junttia.
ap, meem kirppikselle ja kierrätyskeskukseen
Kiitos kun jaoit tämän tärkeän tiedon kanssamme. Saamme tästä varmasti aikaiseksi mielenkiintoisen ja rakentavan keskustelun.