Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Help! Milloin tekisin uuden testin?

22.12.2020 |

Hei!

Minulla on pieni kutina että minipillerit olisivat ehkä pettäneet. Olen tehnyt muutamia raskaustestejä ja ne näyttää hailakkaa viivaa. Laitan alas kuvan eilisestä testistä.

En tosiaan tiedä mahdollista hedelmöityspäivää sillä menkat loppuivat pillerien aloittamisen myötä mutta nyt minulla tuli pientä veristä ja limaisen sekaista vuotoa 20-21.12 (olisiko tämä kiinnittymisvuotoa)?

Muita oireita on myös ollut, mm. mahan nippailuja, pientä päänsärkyä sekä huonoa oloa. Meinasi tänä aamuna laatta lentää kun söin lempi hedelmääni.

Mutta se itse kysymys nyt on että näyttäisikö mahdollisesti clearbluen digitaalinen viikkonäytöllä oleva raskaustesti jo plussaa parin päivän päästä, jouluna? vai kuinka kauan täytyisi odottaa..?

Kiitos asiallisista vastauksista!

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla