Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko teillä kenelläkään luonnonkiharaa epätasaisesti? Runsaampaa ja voimakkaampaa kiharaa yhdessä kohtaa päätä ja melkein suoraa toisessa?

Vierailija
19.12.2020 |

Miten olette ratkaisseet tämän? Suoristatteko kiharan osan vai teettekö kihartimella kiharaa suoraan osaan? Vai annatteko vaan olla niin kuin on, vaikka näyttäisi siltä, että olette unohtaneet kihartaa puolet päästä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.12.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla takaa ihan kihara ja edestä suora. Joskus suoristan mutta useimmiten se ei suoristu vaikka kuinka yrittäisi. Pidän sellaista puolinutturaista kampausta ettei se niin pistä silmään.

Vierailija
2/3 |
19.12.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla!

Suoristan. Joskus kiharran.

Jos en ehdi tai halua suoristaa niin pistän hiukset kiinni, tiukalle niskanutturalle. Joskus teen myös ranskalaisen letin joka menee sivuttain päätä myöten ja latvat sitten sivunutturalle.

Tosi ärsyttävä hiuslaatu kyllä tämä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.12.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Tosi ärsyttävä hiuslaatu kyllä tämä.

Niin onkin! Mulla on sivuilta erittäin kihara ja takaa lähes suora. Ei piikkisuora, mutta ei sitä millään kihara-aineissa saa puristeltua kiharaan, vaikka kuinka yrittäisi.

Mä annan sivujen olla kiharat ja föönaan sitten takaa "pyöreäksi". Näyttää tyhmältä mutta onneksi en itse näe sinne taakse. Kihartaisin sitä aluetta useammin, jos osaisin. Olen jotenkin todella huono kihartimen käytössä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän kolme