Miksi joulusta on tehty ahdistusjuhla
Itse nautin nyt joulusta ensimmäistä kertaa kun sain mökin yksin itselleni pohjoisesta. Työt ja murheet saa jäädä, huonot lahjat toimitin postitse sukulaisille sarjassa pitäkää tunkkinne ja nautin seuraavat kolme viikkoa puhelin kiinni hiihtäen ja saunoen, avantokin on. Koira mukana :)
Huomenna lähtee lento.
Kommentit (5)
Vierailija kirjoitti:
Ei minulla ainakaan ahdista. Lapset jo teinejä ja aikuisia. Hössötän edelleen. Mukavaa on.
Mukavaa on, niin sinusta. Oletkos kysynyt lapsiltasi ja mieheltäsi (?), onko heistä sinun hössötyksesi mukavaa? Katso ilmeitä, älä kuuntele sanoja, he sanovat kuitenkin juuri niinkuin sinä haluat, kun eivät halua loukata sinun tunteitasi. Ahdistaako heitä sinun hössötysjoulusi, johon pakotat heidät mukaan?
Kannattaa ahdistua, sillä palkkanne on oleva suuri: ihana kaikista vaivoistavapahtava rokote jota kokieltuanne saatte hengitysoikeutenne takaisin ja luvan koskettaa tosita ihmistä
Vähemmän joulustressiä, mutta mieluummin viettäisin joulua vanhempien kanssa jotka ovat tosi vanhoja.
Jotkut ihmiset sortuvat paineen alla ja antavat siitä tulla itselleen adhistuspalan.
Ei minulla ainakaan ahdista. Lapset jo teinejä ja aikuisia. Hössötän edelleen. Mukavaa on.