Ihannejoulusi ja mitä siitä aina puuttuu?
Minulla ollut 20 vuotta haaveissa, että pääsis joulusaunaan. On vaan mennyt niin, että en oo päässyt:D. Ensin meni vuodet lasten kanssa (oon yh, lasten isä kuollut) ja aatot isovanhemmilla. Ja menee edelleen:D. Välillä miettii vaan, ettei se kyl oikeastaan niin karmeaa ollutkaan lapsena, kun jouluna oltiin vaan kotona.
Kommentit (2)
Kiireettömyys. Aina pitää juosta vielä jonkun luona viemässä viimeinen joulutervehdys. Vaikka kuinka yritän joka vuosi tehdä kaikki ajoissa, ei onnistu. Siivottavaakin jää aina vielä aatoksi. Ja sitten kun tekee ruoat valmiiksi onkin tullut tehtyä jo ihan kunnolla töitä koko päivä ja on aika rätti. Vaikka olisin vain halunnut siemailla hyvää kahvia ja kuunnella amerikkalaisia joululauluja ja ihastella maisemaa ikkunasta ja pikkulintuja, oravia ja rusakoita.
Jaa-a oot nelikymppinen sinkku. Sama ikä, sama vaiva paitsi sauna löytyy. Tiedätkö mikäs se leivonnaisenakin tunnettu synonyymi minulta puuttuu?
Match made In sauna eller kohtelun johdatusta