Tietäisikö joku tätä kappaletta? Hankalaa koska ei muista sanoja...
Etsiskelen myös kappaletta mistä en muista mitään sanoja. Kappale ei ole kovin nopea vaan ennemminkin melko tunnelmallinen. Vähän myös salsahtava ja ihan tanssittava kappale. Sanat ovat luultavasti englanniksi vaihtoehtoisesti myös espanjaksi. Mieslaulaja luultavimmin.
Ja toisiaan kaikki mitä muistan on että kertosäkeessä on nannattelua/lallattelua: Na na na naa naa naa na na
Na na na naa naa naa naa (ja jatkuu laululla muutamalla lauseella...) sitten taas alkaa nannattelu
Toivottavasti joku olisi kappaleesta tietoinen, koska vielä ei ole keskustelupastoilta / googlesta / youtubesta oikeaa kappaletta löytynyt, vaikka pidemmänkin aikaa olen etsinyt. Kappale on ehkä suositumpi lattarimusiikin maissa.
Auttakaa jos suinkin jotain keksitte, Kiitos!
Kommentit (16)
Englanniks lähes varmasti, mutta myös espanjan kielinen versio kävisi.
Onko varma että na na na naaa naa naa naa naa eikä välissä la la la laaaaaa?
Voi toki olla lalla laa, veikkaisin ennemmin nanna naata, mutta hankalahan biitä on toisistaan erottaa usein.
Tää alkaa tyyliltän jo olla lähempänä sitä mitä etsin, mut ei vielä oikea kappale. Muut ei valitettavasti viel ollu sitä mitä etin :(
kasmir- vadelmavene, en itsekään kuullut heti että oli kyse suomenkielestä ja epäilin englantia/espanjaa
Pakko olla muun kuin suomen kielinen, koska kuulin kappaleen välimerenristeilyllä ollessani, mutta kiitos avusta :)
No jos et edes kieltä muista, niin on aika huonosti.