Joensuussa hyvä kirpputori?
Suositelkaa Joensuussa hyvää kirpputoria, minne voisi viedä tavaraa myyntiin.
Kommentit (8)
joka sijaitsee siihtalassa. En tiedä tarkempaa nimeä.
siellä aina paljon porukkaa.
Torikirpparille minäkin menisin myymään, ei tartte näprätä lappuja kamoihin kun vetäisee hinnat hatusta ja siellä käy todella hyvin porukkaa. Hintataso on Joensuussa noussut kyllä ihan pilviin, vanuttuneista vaatteista pyydetään 4-5 euroa eli edullisella hinnoittelulla pääset varmasti kamppeistasi eroon.
sellaisia, joihin tavarat vaan jätetään myyntiin.
Torikirppis olis hyvä, mutta se on enää pari kertaa tänä kesänä ja just silloin, kun mulla on töitä.
Ap
niin raviradalla on muutaman kerran vuodessa lastentarvikekirppis,,siellä näkyy menevän huonompi kuntoisiakin vaatteita kun mammat kahmii mielettömiä kasoja vaatteita.
innolla odotan, että pääsee eroon turhista vaatteista ja muusta! hinnoiksi ajattelin ihan 1-2 e per vaate, tai vähemmänkin!
se valintakirppis on ihan kauhean kallis, en ole enää käynyt aikoihin!!! ennen kuopuksen syntymää etsin pientä 62cm toppahaalaria... löysin yhden valkoisen jossa oli jotain tussin jälkiä tms. ja hintaa oli vaivaiset 19€!!! huh.... =O
joka sijaitsee siihtalassa. En tiedä tarkempaa nimeä.
siellä aina paljon porukkaa.