Kamalimmat menkkatarinat:D
Kerro hirvein tai noloin tai hauskin kuukautisiin liittyvä asia mitä itsellesi on käynyt.
Exmies ei seurustelun alkuaikoina pystynyt sanomaan edes sanaa kuukautiset ääneen vaan tuli viereeni tulipunaisena ja supatti et "tonne pönttöön on tainnut jäädä SITÄ". Menin katsomaan etät mitäs SITÄ sieltä löytyis ja oletin että jotkut järkyttävät paskarannut mut reunuksella olikin minipisara verta.....nauroin ihan helvetisti.
Joskus on myös unohtu tamppooni poikaystävän vanhempien lavuaarinreunalle paperiin käärittynä...nålåtti.
Kommentit (9)
Harrastettiin suuseksiä poikkiksen kans ja menkat alkoi. Tuli pläjäys verta poikkiksen naamalle. Nams mansikkahilloa, sanoin!
Menkat alkoivat yllättäen koulussa ja minulla ei ollut sidettä mukana. Runsaan vuodon takia tuhrin joka luokan tuolin.
Lasten kuuluisi olla nukkumassa jo tähän aikaan, että ne jaksaa aamulla herätä kouluun.
Lainasin kaverin pyörää ja pyöräilin juhannuksena ympäri kyliä. Kuukautiset alkoi ja satula tahraantui. En itse huomannut mitään
[quote author="Vierailija" time="01.04.2014 klo 02:59"]
Lasten kuuluisi olla nukkumassa jo tähän aikaan, että ne jaksaa aamulla herätä kouluun.
[/quote]
Entä jos ei käy koulua?:) Työssäkäyvien on oltava myös jo nukkumassa!
Hyvä ketju! olin ekoilla treffeillä ja yllättävän runsaat kuukautiset alkoivat yllättäen valua hameen alta pitkin sääriä. Oli hieman noloa rynnätä vessaan treffeiltä, epillereiden aloitus sekoittivat luultavasti siksi kävi näin. Mies kysyi mikä minulle tuli kun ryntäsin pois. Tämänkin jälkeen runsas kuukautisveri on tahrannut niin lakanat kuin patjankin ja mies on kovasti pelästynyt että onko tämä muka täysin normaalia. Pitäisiköhän mennä tohtorille vai päätohtorille?
Viisi päivää vanha menkkaside löytyi sohvan uumenista. Koira sen vainusi ja rupesi sitä nuolemaan. Kyllä nålåtti.
Tapasin kerran miehen joka ei tiennyt kuukautisten olemassaolosta mitään, oli hieman vaikea toimia sekä lääkärinä, terapeuttina että kuukautisasiantuntijana. Käytän vain siteitä ja en useinkaan muista ostaa pidempiä yösiteitä jolloin verta on tullut läpi. Tämän takia olen luopunut kaikista valkoisista housuista ja hameista ettei vahinko näy jos niin käy. Tapailemani mies ei ymmärtänyt kuukautisista mitään, hän kysyi paljonko verta tulee milleinä vai litroina ja kyseli hyvin tarkkaan kuinka monta päivää ne kestävät. Hän myös kyseli tunnenko itseni monta päivää sairaaksi ja suhtautui minuun kuin sairaalapotilaaseen. Mies sitten myöhemmin itse googletti ja otti selvää kuukautisten kestävän 3-5 päivää ja tivasi minulta tarkkaa vastausta kysymykseen että kuinka monta päivää kestävät. Minä kun en tosiaankaan voi olla varma mikä on loppumispäivä että kestävätkö ne sen 4 päivää vai peräti 6. Miehelle oli turha selittää kuukautisista yhtään mitään koska hän ei edes halunnut oikeasti ymmärtää.
Harrastettiin suuseksiä poikkiksen kans ja menkat alkoi. Tuli pläjäys verta poikkiksen naamalle. Nams mansikkahilloa, sanoin!