Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kissa hiekkalaatikolla asioillaan

Vierailija
14.05.2008 |

mitä jos tapan kissan joka käy tarpeillaan hiekkalaatikollamme? laillisesti väärin mut kummastakaan ei varmaan seuraa sanktiota ku heitetään kissa mettään. nyt meni hermot. omistajasta ei tietoa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ääliö!!

Vierailija
2/3 |
14.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siellä eräs mummeli ulkoilutti narussa kattiaan hiekkalaatikolla. Mieheni puhui tästä oikein asiallisesti. Seuraavana päivänä kuulin, kun eräs toinen täti kailotti suureen ääneen pihalla, kuinka nekin (tarkoitti meitä) olivat puhuneet, että rouva X käyttää kissaansa hiekkalaatikolla! Sinne kissa ei kuulemma ole mitään tehnyt. Meidän silmät kuitenkin näkivät ja usein.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
14.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

käy siellä asioilla. Samoin linnunkakkaa saattaa olla laatikoissa, jos on puita tai linjoja lähellä. Parempi laittaa kansi, kuin alkaa vahtimaan ja listimään kaikkia eläimiä, joita siellä käy.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme neljä