HK Viljaporsaan fileepihvi "sisältää imutyynyn" – paitsi että...
Olen jo kolmesti tämän vuoden aikana ostanut kyseisiä pihvejä, ja kertaakaan mukana ei ole ollut imutyynyä, vaikka pakkauksen takana niin lukeekin. Ensimmäisellä kerralla syynäsin jokaisen pihvin suunnilleen suurennuslasilla, ettei tämä mystinen imutyyny vain ollut jäänyt jonkin pihvin kylkeen kiinni; toisella kerralla naureskelin, että vai niin, taasko sama homma; mutta nyt kolmannella kerralla alkoi oikeasti jo epäilyttää, että olenko sittenkin huomaamattani syönyt pari imutyynyä... Tekisi mieli rääpiä jokainen pihvi riekaleiksi – onko sitä imutyynyä nyt vai ei?!
Huolimattomuutta HK:n hihnastolla? Päivittämätön paketti? Vai olenko oikeasti natustanut jonkun muovilärpäkkeen pihvini kyljessä?
Kommentit (3)
Vierailija kirjoitti:
Eikö tuntunutkin vähän tavallista sitkeämmältä se ohuin pihvi.
😭😭
Tähän mennessä on pakkauksessa ollut se kuusi pihviä mikä on luvattukin, mutta hitostakos minä tiedän jos yhdessä niistä onkin ollut "ylimääräinen kerros"... 🤢
Se imee sen lihaan pumpatun ylimääräisen veden pois.
Siten HK saa hyvän kilohinnan vedelle.
Laatulihaa.
Eikö tuntunutkin vähän tavallista sitkeämmältä se ohuin pihvi.