Ostolakossa -blogin otsikoinnit
Nyt on kyllä kysyttävä, että löytyykö täältä muita, joita alkaa tympiä Virven ajoittaiset mukahauskat ja yleensä pikkutuhmat hämäysotsikot? Joiden perään sitten todetaan, että "Hihhih ei, en tosiaan ole näyttämässä teille alastonkuviani vaan ajattelin esitellä tätä uutta Naked -luomiväripalettia!". Siis todella nokkelaa... Pari tällaista menköön mutta nuo "vitsit" alkaa olla jo niin kuluneita. Tuli tuosta tän päivän otsikosta taas aihe mieleen, vaikka seksuaalisilta viittauksilta vältyttiin tällä kertaa. Taidan pikkuhiljaa kyllästyä tähän blogiin mutta kertokaas te omia mietteitänne asiasta!
Kommentit (14)
[quote author="Vierailija" time="27.03.2014 klo 21:22"]
Ei häiritse.
[/quote]
Näin arvelinkin, ehkä vaan siirryn suosiolla muihin blogeihin. :D
Kyllä häiritsee. Blogi tullut muutenkin alas ryminällä. Eihän tuo enää ole kuin pelkkää mainosta milloin millekin firmalle. Väliin vähän sellasia julkisuuskuvan kiillotustekstejä bloggaajan vaikeasta asemasta ja sitten mainostus taas jatkuu.
Jos ei huumori uppoa, ei kannata jatkaa blogin seuraamista...
Joo, mua alkaa vähän kyllästyttää nuo otsikot myös... Ei kuitenkaan ärsytä mitenkään liikaa, koska tykkään blogista sen verran paljon. Bloggaajalla on tosi samanlainen ihotyyppi ja ihonsävy omani kanssa, myös hiusten väri on sama, joten olen törmännyt moneen hyvään tuotteeseen tuon blogin kautta. :)
Todellakin ärsyttää ja tulee niin pahoja myötähäpeän tunteita. Osa niistä on ERITTÄIN noloja.
Tämä blogi oli ennen suosikkini, mutta olen lopettanut blogin lukemisen kokonaan mm. navanalusjuttujen takia. Muitakin syitä oli, mutta en halua lukea kosmetiikkablogissa seksijuttuja tai muka-hauskoja vitsejä.
En lue blogia usein, mutta minusta hyvän maun raja meni siinä blow job lips huulikiiltopostauksessa. Varmaan ollut muita samanlaisia.
[quote author="Vierailija" time="06.06.2014 klo 09:33"]
Eräs juttu joka mua blogissa häiritsee on useat lähikuvat Virven pulleista, kiiltelevistä huulista. Ne on jotenkin tosi pornografisia, joten ohitan ne aina hieman hämmentyneenä. Tiedostan, että vika voi olla omassa päässäni ;D
[/quote]
Ei hitsi, repesin totaalisesti :D
Siitä on jo pari vuotta kun viimeksi seurasin blogia, mutta kuvailusi toi elävästi mieleen kaikki huulikiiltotestauskuvat...
Häiritsee ja muutenkin ärsyttää koko Virve. Tyyliltään pissis pikkutakissa (vrt. yummy jenni), lisännyt hirveästi vaatepostauksia, evvk. Ja ne huulikiiltokuvat, hyi yäk! Entä muistatteko ne ajat kun joka toisessa postauksessa piti mainita Neulash ja hehkuttaa ripsien pituutta? Hohhoijaa... Minusta Virve ei ole pätkääkään fotogeeninen ja usein hänellä on täysin lasittunut katse valokuvissa. Ostolakon lukeminen on kyllä jäänyt minulta, luen paljon mieluummin Karkkipäivää.
Totta, blogi yrittää kai pikkutuhmaa linjaa. Otsikoinnit eivät ole kuitenkaan mua suuremmin ärsyttäneet, vaan se liiallinen kuvasaaste: jokaisesta voidepurkista on tusinan verran kuvia joka hemmetin kuvakulmasta, höystettynä välissä yhdellä tai kahdella lauseella.
Kyllä ne vähän häiritsee, samoin kuin kaiken maailman mainospostaukset. Mutta paljon on blogissa hyviä postauksia, joten siksi luen edelleen.
Pikkutuhma otsikointi on kulunutta ja rasittavaa, mutta pidän blogin sisällöstä ja Virve on herttainen tyttö, joten menköön.
Eräs juttu joka mua blogissa häiritsee on useat lähikuvat Virven pulleista, kiiltelevistä huulista. Ne on jotenkin tosi pornografisia, joten ohitan ne aina hieman hämmentyneenä. Tiedostan, että vika voi olla omassa päässäni ;D
[quote author="Vierailija" time="27.03.2014 klo 21:50"]
Kyllä häiritsee. Blogi tullut muutenkin alas ryminällä. Eihän tuo enää ole kuin pelkkää mainosta milloin millekin firmalle. Väliin vähän sellasia julkisuuskuvan kiillotustekstejä bloggaajan vaikeasta asemasta ja sitten mainostus taas jatkuu.
[/quote]
Tässä ymmärrän saadut tuotteet. Tavallaan kuuluu kosmetiikkablogiin, että saadaan tuotteita testaukseen. Tunnetila-blogissa mainostus taas on mennyt mielestäni liiallikseksi. Kyseessä on kuitenkin lifestyleblogi, jossa käsittääkseni pääosassa ei ole (saatujen) tuotteiden testaus. Aina kerrotaan, kuinka on ollut harkinnassa tai on ollut tarvetta tietylle asialle/vaatteelle ja sittenhän löytyykin juuri se täydellinen, ja se on tietenkin saatu yritykseltä. Vähän tylsää mielestäni. Ja en ole kateellinen, koska minulla on kyllä varaa ostaa itselleni ne jutut, joita koen tarvitsevani.
Ei häiritse.