miksi leikkaus lähete siirrettiin toiseen sairaalaan?
Matka sen kuin piteni.''tekemämme arvioinnin perusteella siirrämme lähetteenne ensisijaiseen tutkimus/hoitopaikkaan...''
minkä takia se piti vaihtaa sairaalaa? wtf
pitäny nyt leikata 3eri paikkaa ja vaihtelevat paikkoja.
Ja joo leikkaus on aika tärkeä pitäis nopeasti päästä.
Kommentit (5)
Ja voi olla, että sinne on kyseiseen leikkaukseen lyhyemmät jonot, joten tasaavat niitä.
ok.hienoa etten edes tiedä missä kyseiset 2 kaupunkia ovat.ensimmäiseen ''vain'' 70km.Nyt 200km!!!!!
200 km on lyhyt matka, jos kyseessä ´joku erikoisala, jota ei edes tehdä joka paikassa. Monet lonkkaleikatutkin matkustaa monta sataa kilsaa jos kaupunki ostaa leikkaukset esim Lappeenrantalaiset Vantaalle.
Ole tyytyväinen, että leikkauksen tekee siihen keskittynyt tiimi.
Pitäiskö se leikkaava pulju on sun nurkan takana- tulis aika kalliiksi terveydenhuolto, jos jokaiseen peräkylään pitäis laittaa jotain erityisosaamista - et tajua yhtään kuinka kallista terveydenhuollon ylläpitäminen on. Älä vaan sano, että oot menossa läskileikkaukseen.
en ole,sentään! Se vaan että viejää/hakijaa ei ole tiedossa ja yleiskunto heikentyy kokoajan lisää ja en halua enään osastolle tämän sairaiden takia.:(
Leikkauksen vaatima erityisosaaminen voi olla siellä toisessa sairaalassa. T. Paljon leikattu