Opinnäytetyö Iittalasta ja Pentikistä kaipaa vastauksia
Hei,
Olemme Satu Hovi ja Jenna Holappa, liiketalouden opiskelijoita Helmi Liiketalousopistossa. Teemme kyselyä Iittalan ja Pentikin brändien mielikuvista markkinointitutkimuksen kurssille.
Kysely on anonyymi eikä sen täyttäminen vie kauaa. Toivomme, että käyttäisit hetken ajastasi :).
Linkki kyselyyn: https://www.webropolsurveys.com/S/F7C7C6BE55AF3498.par
Kiitos!
ps, kysely sulkeutuu torstaina 20.3. kello 8:00
Kommentit (12)
Mä en tajunnut sitä tuliainen vai lahja kohtaa. Siis tuliainenhan on lahja??
Mä taas tajusin sen tuliainen vs. lahja -jutun! Se oli musta loistava oivallus. Tuliainen on jotain hömppää ja pikkusievää, niinkuin Pentikin roina. Lahja taas on käytännöllinen, arvokas ja kestää aikaa, kuten Iittala.
Tuliainen pelataan varman päälle. Lahjaa varten pitää jo tietää enemmän lahjan saajan mieltymyksistä. Esim. Iittalan tuikku on helppo viedä tuliaiseksi koska se ei ihastuta eikä vihastuta.
Vastasin t. itsekin tutkimusta tekevä ja haastattelijoita metsästävä :D
Hyvä kysely, ei liian pitkä. Kävin vastaamassa!
Sama täällä, mutta miksi verrata Iittalaa ja Pentikiä, painii ihan eri sarjoissa?
Mua hämmensi kysymys onko yritys suomalainen vai kansainvälinen. Mulle ne eivät ole mitenkään toisensa poissulkevia tai edes samalla jatkumolla. Voi olla yhtä aikaa hyvin suomalainen ja hyvin kansainvälinen, tai ei kumpaakaan.
[quote author="Vierailija" time="17.03.2014 klo 12:05"]
Sama täällä, mutta miksi verrata Iittalaa ja Pentikiä, painii ihan eri sarjoissa?
[/quote]
Ööö...eihän tuossa niitä mitenkään verrattu, vaan molempiin liittyen oli omat kysymykset...
Done. Toivottavasti saatte paljon vastauksia. Hyvä kysely, ei naurettavan pitkä!