Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Jos voittaisin lotossa yli 10 miljoonaa euroa...

Vierailija
15.11.2020 |

Miten jatkaisit otsikkoa?

Itse ostaisin kaverin ravintolasta kolmanneksen ja auttaisin saamaan sen kannattavaksi taas.

Lisäksi ostaisin naapurin yksinhuoltajaksi jääneen naisen asunnon ennen kuin Vouti vie sen. Sitten vuokraisin sen vastikkeen hinnalla naapuriperheelle. Ovat ihania naapureita.

Ostaisin myös molemmille alaikäisille lapsilleni asunnot. Teini voisi jo nyt käyttää sitä koulupäivinä hyppytunneilla välipalapaikkana. Juniorin koti voisi olla sellainen että ex asuisi siellä lasteni kanssa kunnes juniori on täysi-ikäinen. Nykyinen asuntonsa on niin pieni ettei siellä ole omia huoneita lapsille.

Perustaisin myös oman yrityksen jonne palkkaisin muutaman lahjakkaan kollegani. Meillä on surkea uusi esimies ja ollaan puhuttu omasta firmasta jo puolivakavasti. Rahoitus vaan voisi olla ongelma ja korona-aikana ei mielellään ota riskejä.

Nykyisen asuntoni pitäisin, mutta remontoisin.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
15.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rakennuttaisin ihanan talon rantatontille ja veisin lapset maailmanympärysmatkalle. Loppurahat sijottaisin sijotuskämppiin

Vierailija
2/4 |
15.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ryhtyisi oloneuvokseksi. Olen 35 ja 10 miljoonaa riittäisi erittäin hyvin mukavaan elämään koko loppuiäkseni. Avustaisin toki sisaruksiani.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
15.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lopettaisin työnteon ja asuisin talvet etelässä. Muuten uskon elämän jatkuvan aika samoilla linjoilla kuin nytkin.

Vierailija
4/4 |
15.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sijoittaisin kaikki rahat ulkomaille ja muuttaisin pois Suomesta.