Litteät tyhjät rinnat, onko silikoni ainoa vaihtoehto?
jos rinnat ovat kuluneet litteiksi, tyhjiksi läpysköiksi raskausten ja imetysten jälkeen, onko olemassa mitään muuta keinoa "täyttää" ne kuin silikoni?
Kommentit (44)
Lääkäri voi imeä rasvaa perseestäsi ja ruiskuttaa sen rintoihisi.
[quote author="Vierailija" time="12.03.2014 klo 00:22"]Lääkäri voi imeä rasvaa perseestäsi ja ruiskuttaa sen rintoihisi.
[/quote]
Joo, niin voisi :) Itselläni imettiin kylläkin vatsasta, mutta hyvin toimi! Mulla on kivat rinnat taas, eikä rukkaset.
Hohhoijaa, ärsyttää tämä rintakeskeisyys. Rinnat täyttävät tehtävänsä (imetyksen). Ketään ei kiinnosta sun rinnat, paitsi ehkä sun miestäsi. Sulla on huono mies, jos tunnet tuollaista rinnoistasi. Laita ennemmin mies vaihtoon.
paljon maksoi tuo rasvajuttu? kauan tulos pysyy? entä miten paljon rinnat suureni?
Hei toi muuten kuulostas kivalta toi rasvajuttu, luonnollisemmalta kuin kumitissit, joita en huolisi... Maksaa todennäköisesti ihan saatanasti, eikä tulos liene pysyvä jos laihtuu? Toinen pointti on, ettei ole oikeen rasvaakaan imeä :( ohis
Mä tiedän kyllä konstit, mutta en tiedä viitsinkö kertoa täällä, kun aina kun olen nämä "salat" paljastanut, tulee pelkkiä alapeukkuja ja huijaussyytteitä. Ihan sama kuin vaihtoehtohoitojen kohdalla, tiedän omasta kokemuksesta, että auttavat ja tehoavat aivan mahtavasti, mutta ihmiset eivät usko, koska...niin en tiedä miksi? Tähänkin ko. asiaan olen perehtynyt vuosia, koska itse etsin apua ja kun sen löysin, voisin jakaa tietoa muillekin, mutta yleensä se ei kelpaa.
[quote author="Vierailija" time="12.03.2014 klo 08:24"]
Mä tiedän kyllä konstit, mutta en tiedä viitsinkö kertoa täällä, kun aina kun olen nämä "salat" paljastanut, tulee pelkkiä alapeukkuja ja huijaussyytteitä. Ihan sama kuin vaihtoehtohoitojen kohdalla, tiedän omasta kokemuksesta, että auttavat ja tehoavat aivan mahtavasti, mutta ihmiset eivät usko, koska...niin en tiedä miksi? Tähänkin ko. asiaan olen perehtynyt vuosia, koska itse etsin apua ja kun sen löysin, voisin jakaa tietoa muillekin, mutta yleensä se ei kelpaa.
[/quote]
kyllä kyllä aivan varmasti.
ja minä tiedän miten meriveden saa muutettua öljyksi
Näistä minä sain avun: ensinnäkin hieronta. Päivittäinen 15-20 min hieronta tietyn kaavan mukaan, käytin manteliöljyä + ylang ylang ja geranium-öljyä. Toiseksi ruokavalio, eli se paljon parjattu karppaus, mutta ei kovin tiukasti. Jätin kokonaan pois ainoastaan sokerin, lähes kokonaan viljat. Vähensin perunaa ja riisiä, lisäsin rasvaa (oliiviöljyä, voita, rasvaisia maitotuotteita ja rasvaisempaa lihaa ja kalaa, pähkinöitä, siemeniä). Opin, että runsashiilarinen ruoka sekoittaa hormonitoimintaa ja pahentaa esim. pms-oireita.
Sitten liikunta, ei liian rajua (samoin joillakin sekoittaa hormonitoimintaa), mutta sitä pitää kuitenkin olla muutama kerta viikossa, esim. uintia, reipasta sauvakävelyä, kohtuullista jumppaa tai kuntosaliharjoittelua. Tämä siksi, että se lisää kasvuhormonin tuotantoa.
En tiedä miksi, mutta hyvät yöunet ovat myös tärkeä juttu. Nukkumaan ajoissa, mielellään jo klo 22 ja vähintään 7 tunnin unet.
Ja sitten ne kaikkein tärkeimmät: luonnollinen progesteronivoide ja yrtti nimeltä pueraria mirifica. Molempia saa voiteena esim. Briteistä, puerariaa kapseleina esim. Usasta. Näitä pitää käyttää oikeassa suhteessa ja oikeassa syklissä, luonnollisen kierron mukaan.
Tiedän, että ette usko, mutta nämä ihan oikeasti tehoavat ja tulos on pysyvä. En mainosta mitään, nämä tuotteet voi tilata ihan mistä itse haluaa. Se on otettava huomioon, että kaikille ei auta samat aineet. Itsekin kokeilin mm. hopsia, sarviapilaa, puna-apilaa, helokkiöljyä...mutta sitten löysin nämä minulle sopivat aineet ja ne tehosivat hienosti. Ai niin, lisäksi join piparminttuteetä, joka ehkäisee mieshormonien vaikutusta. t. 9
Noita tutkimattomia luontaistuotteita ja lisäravinteita kannattaakin syödä. Ei väliä vaikka maksa sanoo poks.
Jos pelkää luontaistuotteita, voi kokeilla ilman niitäkin. Jotkut ovat saaneet apua pelkästä hieronnasta ja ruokavaliosta ja noista muista ohjeista. Voi kokeilla myös esim. fenkolin siemeniä, jos sentään mausteita uskaltaa syödä. Myös esim. sarviapila on ihan yleisesti mausteena käytetty. Usassa muuten on maailman tiukin tuotevastuulaki, joten en usko, että näitä tuotteita siellä saisi myydä, jos olisivat vaarallisia. Olisi oikeusjuttu vireillä aika nopeasti.
Itse en uskaltaisi mennä silikoneja laittamaan, niistä on ihan varmasti enemmän haittaa kuin luontaistuotteista. En uskaltaisi myöskään syödä synteettisiä hormoneja, vaikka e-pillereitä.
[quote author="Vierailija" time="12.03.2014 klo 08:21"]Hei toi muuten kuulostas kivalta toi rasvajuttu, luonnollisemmalta kuin kumitissit, joita en huolisi... Maksaa todennäköisesti ihan saatanasti, eikä tulos liene pysyvä jos laihtuu? Toinen pointti on, ettei ole oikeen rasvaakaan imeä :( ohis
[/quote]
5 jatkaa. Juu, aika hintavaa on. Riippuu siitä montako kertaa joudutaan tekemään. Kaikilla ei tulos pysy. Mutta jos budjetti kestää (ja on mistä rasvaa ottaa :D ) niin suosittelen kokeilemaan.
Mitä se käytännössä haittaa, jos rinnat ovat läpyskät? Ellei ole ammattistrippari tms. En sano pahalla, en vain ymmärrä.
Mua rupes kyllä kiinnostaan tuo luontainen homma! Kuinka kauan pitää noita tehdä ja käyttää että tuloksi näkyy? Ja minkä hintasia on nuo aineet? Paljonko on vaikutusta, tuleeko kokoa siis lisää myös vaiko vain kiinteytstä?
No sitten kun löysin sopivan systeemin itselleni, niin n. 3 kk meni, että aloin itse huomata tuloksia, mittanauha näytti tuloksia ehkä muutaman viikon myöhemmin. Samoihin aikoihin mies alkoi kiinnittämään asiaan huomiota.
Hinta riippuu mistä tilaat. Progesteronivoide maksaa muistaakseni n. 30 e pullo ja kestää ainakin minulla pari kuukautta. PM voide taitaa olla samaa hintaluokkaa ja kestää samoin pari kk. Kapselit maksoivat kun viimeksi tilasin (pari vuotta sitten) n.100 e, siinä oli kyllä kolme purkkia ja yhteensä 180 kpl. Itse otin niitä yhden päivässä. Niitä on kyllä monenhintaisia. Mulle tuli kokoa 3 kuppikokoa, mutta yleensä se on 1-2 kuppia, kiinteytyminen tulee myös, tai ainakin mulle tuli. t. 9
[quote author="Vierailija" time="28.02.2015 klo 19:31"]
Ei käynyt mielessä että jotain saattais vaan itseään haitata kun tyhjät nahkapussit tuijottaa vastaan peilistä? Varsinkin jos ne on aiemmin ollut normaalit rinnat? Kyllä mun itsetuntoa ainakin kolhaisis, pitäkää vaan pinnallisena.
[/quote]
kikkeliskokkelis, mitäs läksit, lapsentekohommaan nääs
[quote author="Vierailija" time="28.02.2015 klo 21:17"][quote author="Vierailija" time="28.02.2015 klo 19:31"]
Ei käynyt mielessä että jotain saattais vaan itseään haitata kun tyhjät nahkapussit tuijottaa vastaan peilistä? Varsinkin jos ne on aiemmin ollut normaalit rinnat? Kyllä mun itsetuntoa ainakin kolhaisis, pitäkää vaan pinnallisena.
[/quote]
kikkeliskokkelis, mitäs läksit, lapsentekohommaan nääs
[/quote] Mikä harmittaa? ;D
[quote author="Vierailija" time="28.02.2015 klo 21:21"]
[quote author="Vierailija" time="28.02.2015 klo 21:17"][quote author="Vierailija" time="28.02.2015 klo 19:31"] Ei käynyt mielessä että jotain saattais vaan itseään haitata kun tyhjät nahkapussit tuijottaa vastaan peilistä? Varsinkin jos ne on aiemmin ollut normaalit rinnat? Kyllä mun itsetuntoa ainakin kolhaisis, pitäkää vaan pinnallisena. [/quote] kikkeliskokkelis, mitäs läksit, lapsentekohommaan nääs [/quote] Mikä harmittaa? ;D
[/quote]
Ei harmita mikään. Olen tyytyväinen rintoihini. En vain ymmärrä että jotkut ottaa tietoisen riskin pilata rinnat lopullisesti jos ei ole siihen valmis
Toinen vaihtoehto on vain hyväksyä tilanne