Lue keskustelun säännöt.
Kun haette lapsenne päivähoidosta, mitä hoitaja kertoo teille päivänohjelmasta?
Kommentit (5)
Ihan kiva päivä ollut, hyvin on syönyt ja nukkunut. t:ap
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Yksi hoitaja on joka kertoo aina jotain mitä oma lapsi on esim. tehnyt päivän aikana tai muuten tiivistää päivän ohjelman. Valitettavasti jäi jo keväällä äitiyslomalle tuo hoitaja...noita muita hoitajia sitten jututan aina sen verran, että sieltä saa ulos jotain muutakin, kuin ovat nukkuneet ja syöneet hyvin :P
joku vanhemmista ei ole yhtään kiinnostunut lapsensa päivästä ja joku haluaa tarkan selostuksen päivän tapahtumista. On helpompi kertoa, kun tietää mistä olette kiinnostuneita.
Kunhan lapsi on hyvässä hoidossa se riittää. En ole pätkääkään kiinnostunu hoitajien kanssa juttelemaan.
niin riippui paljon hoitajasta. Yksi vanhempi nainen vastasi aina samoin: Hyvin on mennyt, syöty on ja leikitty. Ryhmässä toimiva (nuori) lastentarhanopettaja taas aina kertoi jotain enemmän päivän tapahtumista. Tuntui tuo vanhempi naisimmeinen olevan aika leipiintynyt työhönsä.