Millä laitteella palstailet?
Miksi juuri sillä?
Mä käytän läppäriä, joskus tavallista tietokonetta. Känny on ihan sairaan hidas ja rasittava käyttää, tablettia mulla ei edes ole. Mun ei oo tarvetta päästä vauvafoorumiin muualla kuin kotona.
Kommentit (23)
Yleensä Nokia E7, ei oo hidas. Joskus kannettavalla,mut harvemmin ku ukko tykkää sivuhistoriasta kyylätä missä oon koneella käyny.
Macbook Pro. Kännyllä liian hankalaa.
Nykyään enimmäkseen tabletilla tai puhelimella, joskus läppärillä. Tää mobiiliversiokin rupee toimimaan ja tuntumaan omalta pikkuhiljaa :)
[quote author="Vierailija" time="02.03.2014 klo 12:38"]
Yleensä Nokia E7, ei oo hidas. Joskus kannettavalla,mut harvemmin ku ukko tykkää sivuhistoriasta kyylätä missä oon koneella käyny.
[/quote]Sivuhistoriahan on helppo nollata...
Samsung galaxy s 3 eikä ole hidas. Käytössä myös läppäri ja tabletti, nopeita nekin. Olen 59 vuotias nainen :D
iPadilla, satunnaisesti iPhonella.
Asuksen läppärillä, toimivaa pöytäkonetta ei meidän taloudesta enää löydykään. Vaihtoehtoina olisivat Samsungin älykännykkä tai iPad, mutta en noilla oikein "osaa" surffata, runsas mainosten määrä arvelluttaa (nyt FF:ssä Adblock) ja palstan kankeus kaiken kaikkiaan.
[quote author="Vierailija" time="02.03.2014 klo 12:45"]
Asuksen läppärillä, toimivaa pöytäkonetta ei meidän taloudesta enää löydykään. Vaihtoehtoina olisivat Samsungin älykännykkä tai iPad, mutta en noilla oikein "osaa" surffata, runsas mainosten määrä arvelluttaa (nyt FF:ssä Adblock) ja palstan kankeus kaiken kaikkiaan.
[/quote]Ai niin, ja inhoan muutekin kirjoittaa noilla kummallakaan muulla, ja palstalle suollan niin paljon tekstiä, että eihän siitä mitään tulisi :) + teen tietokoneella yleensä muitakin hommia samaan aikaan.
Nokia Lumialla enimmäkseen. Joskus läppärillä.
Luen yleisimmin nokian x3-02:lla, mutta uudistuksen jälkeen sillä ei ole voinut kirjoittaa tänne. Läppärini on ikivanha, ja palstailu tökkii julmetusti, joten en jaksa juuri koskaan edes käynnistää.
Tykkäisin niin käyttää tuolla kännykällä, siinä voi kuitenkin kirjoittaa helposti näppäimistöllä, ja mobiiliversio avautuisi nopeasti hitaallakin yhteydellä, mutta viestit eivät vain lähde, ei kysy varmennusta, ja siihen tyssää.
Lumialla vain ja ainoastaan, tietokoneella en tänne viitsi tulla.
Älypuhelimella, en jaksa avata läppäriä. Kävisin muuten muualla mutta jostain syystä tämä soneran paskanetti on niin tolkuttoman hidas että vain av:n mobiiliversiota on miellyttävä käyttää. Uskon siis siihen että joku ylempi taho tahtoo minun palstailevan.
Tykkään eniten palstailla läppärillä, MacBook Prolla. Töissä on joku HP:n pöytäkone, välillä tien päällä käytössä iPhone 4S.
Älypuhelimella palstailen. On ihan kätevää. En jaksa avata läppäriä joka päivä.
Älypuhelimella, ei tää ole hidas.