Mitä lahjaksi 8-v täyttävälle pojalle?
Minkälaisista jutuista teidän samanikäiset on innostuneita?
Kommentit (9)
Legot on edelleen pop. Samoin lukeminen. Eityisesti Sudenpentujen käsikirjat, Kapteeni kalsarit ja vitsikirjat on jees. Samoin myös temppupallot jne.
Kovin erilaisia on lapset tässä iässä, tiedän, että kavereiden lapset eivät enää juuri leiki ja paras lahja on silloin joku pleikkapeli tms. Meilläkin kyllä pelataan pleikkaa, mutta tehdään paljon muutakin.
Meillä myös erilaiset pelit on pop. Riippuu minkä hintaista lahjaa ajattelet, mutta esim. Uno tai Skibbo kortit on kans mukavia ja edullisia.
ja kyllähän se vaikka mitä lelua toivoi, mutta en näe mitään järkeä ostaa leluja kuitenkaan enää tuon ikäiselle kovinkaan paljoa.
suosittelen jotain peliä tai kirjaa! niistä meidän poika tykkää ainakin!
toki tykkää pyssyistäkin, mutta minä en niitä meille ole ostanut.... mutta ukki on kyllä niitä tänne kantanut.
joten siis: vaikka risto räppääjä kirja, joku lautapeli tai joku kiva muodikas vaate koulutielle! =)
.mielummin joku peli! ja mielellään sellainen mitä voi pelata ulkona.
Täytyy koettaa löytää joku kiva ulkopeli, semmoinen vois tosiaan olla ihan omiaan tälle pojalle! Saa toki laittaa lisääkin ideota leluista ja muista jutuista vielä, niin on sit ees vähän ideaa mitä sieltä kaupasta lähtee katselemaan.
Kiitokset jo vastanneille myös :)
-ap-
esimerkiksi pääkallo,merirosvo tai tulenlieska kuviolla varustettu pusero olisi mieluinen lahja. Koulutarvikkeet ovat myös ajankohtainen ja tarpeellinen lahja.
saa vapaa valinnasta. hinta 5.90. harmaa pyssy laser valoilla ja äänitehosteet. ei ole väkivaltaisen näköinen toi pyssy.
laser miekka taas maksaa 30 euroa. on myös poikien mieleinen.
legon pc-peli. saa ainakin net anttilasta. toinen 10 euroa ja toinen 35 euroa.
Harmi vain kun täältä paikkakunnalta ei vielä löydy noita liikkeitä, ja tarvisin lahjan jo tänään. Hieman viimetippaan olen kyllä tämän lahjanhankinnan jättänyt, tiedetään...
-ap-
sitten vaan kyniä + vihko linjalla ja samaan pakettiin karkkipussi! =)
itse ostan aina tuollaisia, jos lapsen koulukaverien synttäreille on menoa... ja joudun ostamaan lahjan omalta kylältä, jossa vain muutama kauppa!