Olen luuseri
Löytyykö muita luusereita joiden kanssa vaihtaa ajatuksia? Itse olen pitkäaikaistyötön yhden lapsen äiti, masentunut, köyhä ja täysin saamaton luuseri.
Kommentit (11)
No eipä tunnu hyvin menevän vastaajillakaan..
Täälläkin luuseri-palstalainen. Sain kuitenkin äsken leivottua kakun ja tein sille kustannuslaskelman. Ei maksanut paljoa, mutta kakkua on nyt joksikin aikaa. Oli muuten kakku, josta luulin, että on hankala tehdä, mutta osoittautui todella yksinkertaiseksi. Teen toistekin. Seuraavana vuorossa Ystävänpäiväkakku ja ajattelin nimetä Puhelinkakun Ystävänpäiväkakuksi. Mitä mieltä? Entä Känny tai Kännikakku?
Mistä päin olet? Kelpaisiko nettituttavuus? Itse olen pääkaupunkiseudulla.
Mäkin olen suuri luuseri jota kaikki inhoaa. Älä hätäile kyllä se siitä :(
Se on kyllä kumma, että koko ajan vaahdotaan siitä, miten paljon työttömiä suomessa on, mutta silti niihin työttömiin ei tunnu törmäävän missään. Itse en tunne yhtään työtöntä. Ja jos joku vieras kysyy mitä teen, ja vastaan että olen työtön, katsotaan silmät suurena ja huuli pyöreänä aivan ihmeissään että aijaaaaa..
SAMA TÄÄLLÄ, SAATANA!!