Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä voisi tehdä puolukkahillosta?

Vierailija
27.10.2020 |

Saatiin lahjaksi 20 isoa purkkia itse tehtyä puolukkahilloa. Ideoita mitä siitä voisi tehdä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.10.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onneksi olkoon! Tee vispipuuroa ja muista vatkata koneella se loppuvaiheessa ja vähän jäähtyneenä oikein ilmavaksi. Tee myös uunissa tai hellalla ruispuolukkapuuroa. Tai puolukkapiirasta. Tee kaalikääryleitä tai -laatikkoa ja syö hillon kanssa. Syö puolukkaa vaniljajäätelön ja vohveleiden kanssa. Tee lettuja hillon kanssa. Vie purkki lahjaksi tuttavalle, tee kaunis pakkaus. Ohjeita löytyy kun googletat.

Vierailija
2/3 |
27.10.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jälkiruokia ja juustokakkua, sopivan kirpeää.

Löytyy paljon hyviä ohjeita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.10.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä syön puolukkaa myös aamulla kaurapuuron kanssa, laitan smoothien joukkoon, lihapullat maistuvat puolukkahillon kanssa jne. 

Onko hillossa sokeria? Silloin se säilyy vähemmän aikaa kuin omaan liemeensä survotut puolukat, koska sokerin kanssa hillo alkaa ennen pitkää käydä. Pakasta tarvittaessa!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan kahdeksan