Kertokaahan mulle nuorkauppakamaritoiminnasta
näkökulmana se, että kumppani on jäsen. Miten on vaikuttanut elämäänne/parisuhteisiinne?
Kommentit (7)
Ensin nakitetaan tekemään kaikki paska hommat koska olet uusi jäsen. Vanhoilla ns koskemattomuus.
No ei ole mitään koskemattomuutta vanhoilla, höpö höpö. Ei kamaritoimintaa pelkillä uusilla jäsenillä pyöritetä, kaikki tekee yhdessä. Se on juuri se juttu!
höpö höpö itselles vaan. tiedät itse miten asian laita on mutta niin se on joka puolella joten ei siinä mitään hävettävää ole
No oli niin tai näin niin tässä kysyttiin vaikutuksista perhe-elämään. Siihen on tullu vasta 1 vastaus.
[quote author="Vierailija" time="30.01.2014 klo 21:24"]
No oli niin tai näin niin tässä kysyttiin vaikutuksista perhe-elämään. Siihen on tullu vasta 1 vastaus.
[/quote]
Mitä tarkoitat? Yhtä vähän tai paljon se lähtökohtaisesti vaikuttaa kuin puulaakilätkäjengissä pelaaminen tai pursiseuran jäsenyys.
Riippuu kaupungista, mutta jonkinlainen tapaaminen/illanvietto kerran kuussa, joskus vierailu johonkin yritykseen tai messuille, pikkujoulut, kenties joku hyväntekeväisyystapahtuma. Siinäpä se. Luultavasti lähinnä parantaa parisuhdetta, kun osallistujalla on mukava harrastus, mutta perhe-elämältä ei mene aikaa juurikaan.
Ei mitenkään. Kamaritoimintaan voi osallistua monella tavalla (ei tarvitse kaikissa kissanristiäisissä juosta vaikka olisi aktiivinenkin) ja useisiin tapahtumiinkin voi ottaa puolison tai jopa koko perheen mukaan.