"Perussuomalaisia nimitetään nat.seiksi, fasist.eiksi ja rasis.teiksi. Ei voi olla niin, että vain komm.unismi-sanaa saa käyttää"
Sanoo puolueen tuore meppi
https://www.apu.fi/artikkelit/laura-huhtasaari-kreikka-tekee-hyvaa-tyot…
Kommentit (9)
Kannattaa katsoa YLE Areenasta "Neuvostoliiton vankileirit" niin saa käsityksen mihin sosialistinen yksipuoluejärjestelmä lopulta johtaa.
Sinulla psykoosi, tarvitset apua. Hakeudu hoitoon. Tämä jankkaus ei mene enää edes trollaamisen piikkiin vaikka haluaisit niin ajatella.
Kannattaisi näiden natzisanaa-viljelijöiden tutustua minkälaisia ne oikeasti olivat. Järkyttävää juutalaisten kärsimysten vähättelyä.
Juttua lukematta kommentoin sen verran että luulin että suomalaisvasemmisto on ylpeitä omasta kommunismistaan.
Suomalainen yhteiskunta on rakennettu nimenomaan oikeistopuolueiden valvonnassa tasa-arvoiseksi länsimaiseksi demokratiaksi.
Jos punaiset olisivat aikoinaan päässeet valtaan olisimme punaisen tyrannian hallitsemassa diktatuurissa.
Punaisessa tyranniassa ei ainakaan väärän värisiä katseltaisi.
Siis tarkoittaako Huhtasaari että perussuomalaisten saa käyttää muutakin kuin kommunisti sanaa 😀
Harmittaako Huhtasaarta että häntä kutsutaan kommunistiksi?
Täällä persut vainoavat omaa kansaa enemmän kuin ne tulokkaat.