Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Gastroskopia humautuksessa, kokemuksia?

Vierailija
08.01.2014 |

Sain tänään ajan humautuksessa tehtävään mahan tähystykseen. Soitin lisätietoa niin kuulemma happiviikset on apuna hengityksessä.

 

Kuinka nukkuessa ei voi tulla tukehtumisen tunne?

 

Onko kellään kokemusta, mitä tunsitte "unen" aikana kun se letkuhan sinne kuitenkin menee? Eihän ihminen ole nukkuessaan tunnoton.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
08.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei nukutusaineilla tehtävä nukkuminen ole tietääkseni samanlaista kuin normaali nukkuminen. Tottakai jos normaalisti nukkuisi niin siihen heräisi jos joku alkaisi tunkea letkua ruokatorveen. Mulle tehtiin yksityisellä, "humautuksessa", oikeasti ihan nukutuksessa kun ennen toimenpidettä stressasin että enhän sitten varmasti tajua mistään mitään. Ymmärtääkseni humautuksessa on kuitenkin parhaassa tapauksessa ihan kanttuvei. Kai se on sellaista taiteilua, että ei saa mennä liian syvään uneen (jottei hengitys lamaannu) mutta kuitenkin tarpeeksi syvään.

Tehdäänkö sulle tuo yksityisellä?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla