Kaikki joululahjat hankittu!
Tänä vuonna ei jäänyt yhdenkään lahjan hankinta viime tinkaan. Nyt on kaikki lahjahankinnat pulkassa, enää odotellaan pakettien saapumista Briteistä (tilasin siis tänäkin jouluna kaikki lahjat netistä, eri kaupoista). Vähän huono omatunto ehkä siitä, ettei tullut tuettua Suomen taloutta vaan rahat meni muille maille, mutta minkäs teet kun on vaan niin paljon halvempaa tilata Suomen ulkopuolelta + valikoima kattavampi ja saa vähän erilaista tavaraa ettei kaikilla samoja.
Mites muut?
Kommentit (5)
Juup, lasten lahjat hankittu. Kai vielä miehelle pitää jotain pientä, ettei lapset ihmettele aattona, miksi iskä ei saa mitään. Joudun ostamaan itsellekin aina konvehtia ja pienen paketin. Kerran jäi ostamatta ja lapset nosti metelin, kun joulupukki ei tuonut äidille mitään.
Ei ole hankittu kuin muutama vasta, mutta ei paniikkia. Rakastan ruuhkissa haahuilla joulun alla, vaikka muuten inhoan :)
Kyllä ne mun paketit ehtii, oli vielä aikaa tuohon viimeiseen tilauspäiväänkin. Joulua edeltävällä viikolla pitäis olla Suomessa, ellei tuu lakkoja!
AP
En uskaltaisi luottaa siihen, että paketit ehtivät tulla jouluksi. Lahjat on melkein kaikki hankittu (tosin osa nettikaupasta mutta tilattu marraskuussa)