Lue keskustelun säännöt.
40kg ylipainoa 4 vuodessa, näin se minulle tuli
25.09.2020 |
Oli raskas elämäntilanne. Söin suruihini (tiedän, että se on väärin, enkä kaipaa sääliä tm). Söin usein päivässä joko suklaalevyn tai pussin karkkeja, sipsipussin, join limsaa ja monesti söin vielä jotain pastaruokaa. Sillä se tuli.
Kommentit (3)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mulle kävi eron jälkeen myös noin. Paino 55 kilosta yli 100 kiloon. Aloin ensin juoda suruuni ja se jäi päälle. Kun join alkoholia päivittäin, en viitsinyt laittaa mitään ruokaa vaan söin ruoaksi lihapiirakoita, karkkia, keksejä, makkaraa suoraan paketista tms. Toivoin vaan kuolevani.
Nyt olen sitten sairaalan painonhallintaryhmässä ja ENE kuurilla. Mutta hitaasti lähtee paino tälläkini. 600 kcal päivässä, mutta kilo viikossa vaan lähtee, kun ryhmässä muilta tuplasti enemmän.