Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä tehdä, kun on niin paha olo ettei voi olla?

Vierailija
29.11.2013 |

Olen 99% varma että raskauteni on keskeytynyt ja alkio on kuollut kohtuun. Tämä raskaus oli vasta alkuvaiheessa, sain soitettua ajan verikokeisiin ja varhaiseen ultraan vasta ensi viikolle. sitä ennemmin ei kuulemma kannata.

 

Raskaus oli kaivattu ja kauan odotettu. Ymmärsin sen erittäin hyvin, että tässä voi käydä alussa huonosti mutta ehdin innostua kun pääsin kemiallisen "rajan" yli ja vuotoja ei tullut. Olisi pitänyt kai taas tappaa se pienikin toivon kipinä, niin ei putoa korkealta.

 

Minne voisin mennä kun on niin vaikeaa olla tämän oloni kanssa ensi viikkoon? Mies ei jaksa enää kuunnella kun on vaikeaa hänelläkin.. Hyvät ystäväni joille olen kertonut, toisella on raskas työpäivä iltaan asti ja toinen on matkoilla niin en haluaisi häiritä..

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos onnistut varaamaan ajan terveydenhoitajalta arvauskeskuksesta tai työterveydestä tai ihan maksulliselta, saat itkeä ainakin 20 min jollekulle, jonka kuuluu kuunnella ja joka ei rasitu liikaa. Parhaassa tapauksessa se vielä ohjaa eteenpäinkin.

 

Näin mä tein eilen, kun huomasin itkeväni työhuoneessani lapseni kouluongelmia, enkä vaan jaksanut enää.

Vierailija
2/5 |
29.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi luulet että sikiö on kuollut?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paljon voimia! Kriisikeskuksesta saa apua, yleensä vielä aika piankin, kannattaa ottaa yhteyttä jos vaan asuinpaikaltasi sellainen löytyy.

Vierailija
4/5 |
29.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

2/3 niin kai, työterveydestä voisin kysyä..

 

3/3, Oireet on loppu kokonaan, raskaustestit nyt ei ihan negaa näytä mutta haalistuneet kovasti. Yli viikko sitten olivat todella vahvoja.

 

ap.

Vierailija
5/5 |
29.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei, älä nyt vielä sure ja hermostu. Lapsihan voi aivan hyvin olla elossa ja porskuttaa. Mikä saa sinut ajattelemaan pahinta?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän yhdeksän