Siis MITÄ.. Poika sanoi, että...
hänellä on _esileikki_ meneillään. Ajaa rekka-autolla lattialla. Ikää 5v. Olisikohan päiväkodissa joku käyttänyt tuota sanaa??
Kommentit (6)
Sanoin minäkin pienenä, että olen ilotyttö kun tarkoitin, että olen iloinen tyttö :D En edes ymmärtänyt että ilotyttö meinaa jotain ihan muuta, äiti korjasi vaan että se sanoitaan "iloinen tyttö".
Ilmoitin minäkin isoon ääneen olevani namusetä, kun jaoin karkkeja sukulaisille. Eipä tullut vanhemmille mieleen vetää hernettä nenään, nauruun purskahtivat.
Päiväkodissa varmasti huolestuvat pojan kotioloista. Minkähänlaista elämää teillä oikein vietetään kun poika tuollaisia juttelee...?
Meillä isovanhempien mökillä olevaa huvimajaa lapsi kutsui ilotaloksi
Tuskin hän edes ymmärtää sanan varsinaista merkitystä, luulee liittyvän sen jotenkin leikkimiseen. Mistä lie kuullut, mutta sinuna en kyllä huolestuisi mitenkään.