Suositelkaa kiireiselle ja sporttiselle mammalle toimivaa vaatekaappia!
Ja en siis tarkoita vaatekaapilla varsinaista kaappia, vaan sen sisältöä. Mulla on kaappi täynnä vaatteita, jotka vaan ei ole käytännöllisiä. Ongelma on joka aamuinen: mitä laitan päälle? Elämäntyylistäni vähän.. olen kahden pienen lapsen yh, työ kotisairaanhoidossa (eli liikun työreppu selässä kävellen ja pyöräillen, tosi liikunnallista siis), autoa ei ole joten säällä kuin säällä liikun lasten kanssa kävellen. Harrastan paljon ulkoliikuntaa. Sen olen ainakin huomannut että kengät kuluu tosi nopeasti loppuun. Farkut eivät sovi kropalleni sitten millään, vaikka olen hoikka, ja ne tuntuu ahdistavalta liikunnallisessa elämässä. Ikinä en juhlimaan ehdi, joten "siisti ja tyylikäs" vaatekaappini on hyödytön :(
Kommentit (4)
Icepeakin vaatteet voisivat sopia sinulle. Eivät ole karmean kalliita, ja niissä on suomalaista suunnittelua. Samoin Voglia voisi sopia.
Vaatekaappeja saa esim Ikealta ihan tyylikkäitä. Jos maku on nirsompi,niin Vepsäläinen imee rahapussisi kuiviin mielellään.
Kivoja vaatemerkkejä sulle voisivat olla Peak, Benetton, Jackpot. Käy katselemassa urheilukaupoista liikuntavatteita, esim golfvaatteista löydät kivoja säänkestäviä, naisellisia ja värikkäitä vaatteita ilman, että näyttävät kuntosalikamppeilta. Näin syksyisin golfkaupoissa on vielä ale :)
Sen verran vielä että haluaisin jollain ilveellä näyttää reippaalta ja tyylikkäältä.
Ap