Onko Lotta Hintsa pakko lähettää Miss Universum-kisoihin?
Hän on ehkä epäviehättävin missi vuosikymmeniin, samaa tasoa Outi Tanhuanpään kanssa. Hintsa valittiin vasta toukokuussa, joten hän ei myöskään ole ehtinyt treenata käytännössä lainkaan isoja kisoja varten.
Hintsa poseerasi upean Miss Viron kanssa ja on kyllä aivan eri maailmasta.
Kommentit (24)
Nätti on ainakin tuossa kuvassa (en ole seurannut misseilyä), mutta ei tosiaan kovin näyttävä.
Minusta hän on tuossa kuvassa ainakin huomattavasti kauniimpi kuin Viron kolho tapaus. Aika lyhkäinen vaan.
Tosiaan kun vertaa noihin muiden maiden misseihin niin vähän eri tasoa ja päätä lyhyempi. Kyllä missin nyt pitäisi olla 175 cm vähintään.
Juu näyttää kauniiden ja rohkeiden hahmolta 80-luvulta!
Todella vanhanaikaisen näköinen, joskus 80-luvulla olisi ehkä voinut pärjätäkin. Krepattu käkkärätukka vain puuttuu. Jossain artikkelissa ylistettiin tätä Lotta Hintsaa "uudeksi Grace Kellyksi". Oli kyllä niin kaukaa haettu vertaus kuin olla voi.
Eiköhän valittu missiksi juuri jännän hornula taustan vuoksi. Mutta joo, voi olla ihan mukava ihminen, mutta mitään suurempaa menestystä on turha ulkonäön puolesta odottaa. Silmät lienee peritty isän puolelta, verestävät "ainaisen krapulan" näköiset mullukat (tosi rumasti sanottu, mutta hei ulkonäkökisoissahan ko. neiti nyt kisailee).
Miksi tämä tavallistakin tavallisempi tollukka on valittu edustamaan maatamme? Suoraan kuin jostain navetasta reväisty, ei auta meikit eikä kampaajat, jos ei ole karismaa tai muutakaan säteilyä. Harvinaisen nolo tapaus.
Mitä väliä? Ne on missikisat. Lauma pitkäkoipisia kantturoita sipsuttaa pitkin lavaa ja teeskentelee hymyä. Lopussa joku saa kruunun ja nyyhkii. Muut eivät saa ja nyyhkivät salaa.
Ja jotakuta oikeesti kaivelee, että minkä muotoinen akka Suomesta lähetettiin tuohon merkittävään... tapahtumaan?
Aika mielenkiintoista, että tuo Kristiina on karsittu Suomessa missikisojen finaalista ulos... Siinä taas nähdään, että ei meillä mitään todellisia kaunottaria arvosteta.
http://m.iltalehti.fi/viihde/2013050616980378_vi.shtml
On kyllä ihan isänsä näkönen. Aika huvittava tuo juttu muutenkin kun oma äitikään ei uskonut Lotan miss suomi voittoon ja ei siksi vaivautunut edes paikan päälle kisoja katsomaan, luuli myös että missin pitäisi olla pitempi :D Aika tylyä omalta äidiltä.
Mutta on tuo nyt paremmannäkönen ko se kauhea Heidi Willman. Se se vasta oli oikea pohjanoteeraus. Tai se Noora Hautakangas se oli kans melkonen harakka.
[quote author="Vierailija" time="02.11.2013 klo 02:28"]
Mitä väliä? Ne on missikisat. Lauma pitkäkoipisia kantturoita sipsuttaa pitkin lavaa ja teeskentelee hymyä. Lopussa joku saa kruunun ja nyyhkii. Muut eivät saa ja nyyhkivät salaa.
Ja jotakuta oikeesti kaivelee, että minkä muotoinen akka Suomesta lähetettiin tuohon merkittävään... tapahtumaan?
[/quote]
Tarkoitan, että onko sinne pakko laittaa meiltä ketään, kun nyt noin epäedustavan näköinen satuttiin Miss Suomeksi valitsemaan? Sara Chafak oli sentään kansainvälisen näköinen.
Pitäs tehä niinkö vanhoina hyvinä aikoina että jos taso on liian matala valitaan Miss Suomen sijaan Miss Messuhalli.
[quote author="Vierailija" time="02.11.2013 klo 12:07"]
Pitäs tehä niinkö vanhoina hyvinä aikoina että jos taso on liian matala valitaan Miss Suomen sijaan Miss Messuhalli.
[/quote]Lotta vois olla ensimmäinen virallinen Miss Navetta
No eihän oikeasti kauniit naiset edes hankkiudu missikisoihin Suomessa. Lotta on ihan OK, edustakoot nyt kun on siihen homaan hakenu ja valittu... Viime vuotinen oli minusta kehnompi, vaikka olikin tumma.
Teinipoikakin tuossa katseli kuvia ja mietti mikä kaikki muu vaikuttaa missikisoissa kuin ulkonäkö, ja miksi, kun ne kuitenkin kauneuskisat ovat. Mutta virotarta kuvaili alienin näköiseksi tuosta eka kuvasta :O
Siis toi Viron missihän on aivan järkyttävän kotkan näköinen, The Voicen sivuilla on kuva hänestä maalattuna bodymaalilla, en voi ymmärtää miten tuollainen lötjäke on valittu missikisoihin. Ihan kamala. Lotta on suloinen mutta kovin lyhyt.
Haluaisin nähdä teidän kommentoijien kuvat, onko varaa arvostella?? ;)
Samaa mieltä. Pikkusen noloa että semmonen persjalkanen pottunokka valittiin Miss Suomeksi, eihän ne yleensä mitään maailmanluokan kaunottaria ole ollu mutta tänä vuonna tuli kyllä melkonen rimanalitus huhhuh!!! Nehän nauraa sen ulos sieltä!!!
Ja ei nyt ollu tarkotus ehkä tulla ihan noin ilkeää tekstiä mutta totuus se nyt vaan on.
Onhan Lotta nyt ihan perusnätti tyttö ja symppikseltäki vaikuttaa mutta ei nyt mitään missiainesta ulkonäöltään todellakaan. Kadullaki tulee paremmannäkösiä vastaan kymmenen tusinassa.