Suomen Big Brother 2020 on täysi floppi, kuten oli viime kausikin! Kuka on oikeasti vastuullinen henkilö tästä?
Big Brother 2006 Kaki & Sari, finaalikaksikko tässä!
Tällaista menoa taloon prkele! Actionia, seksiä, viinaa, tunteiden vuoristorataa, spontaania rakkautta, itkua, kyyneliä, lohtua, toivoa! Ei mitään prkele flekmaattisena sängyillä tai sohvilla makaamista!
Suomen Big Brother 2020 on täysi floppi, kuten oli viime kausikin! Tappavan tylsää sohvilla makoilua! Kuka on oikeasti vastuullinen henkilö tästä? Onko se ohjaajana toimiva Janne Virtanen, vai onko se CrystalSnow vai joku muu?
Virtanen koki elämässään henkilökohtaisen ison menetyksen viime parin vuoden aikana, mutta jos suruaika on vielä menossa, niin eikö olisi oikein että tätä ohjaisi joku joka pystyisi antamaan asukkaille ja katsojille viihdettä? Jos on suruaika menossa vieläkin, niin se voi toki ymmärrettävästi olla vaikeaa promotoida ankaraa biletystä tässä, mutta onko silloin oikeassa työssä? Tämähän on kuitenkin loppuviimein puhdas viihdeohjelma maksaville katsojille, jossa kaivataan actionia ja draamaa, eikä sohvilla ja sängyillä makoilua.
Nyt kansa barrikaadeille että saadaan tästä Big Brother kaudesta VIIHDEohjelma maksaville katsojille, jollainen sen olisi alun alkaenkin pitänyt olla!
Kommentit (24)
Miksi tämä tuotantotiimi saa jatkaa edelleen???
Eipä ole oikein käynnistynyt. Ekat kaudet oli Suomessa hyviä. Tää on tylsä. Asukat muka "räväköitä". Juu ei. Huono kausi.
Viinaa ne tarttee taloon. Kyllä se muu siitä sitten käynnistyy.
Mitä jos ap hankkisit oman elämän.
Ettekö voi mennä Korkesaareen tuijottamaan jotain apinoita. Nehän nai, tappelee ja erittää ihan estoitta.
Yritin katsoa sitä, mutta oli niin tylsää, että meinasin vajota koomaan. Oli pakko vaihtaa kanavaa.
Luulen että nykyään on niin tiukat säännöt kaikesta. Kun näitä mielensäpahoittajia ja tuomitsijoita on nyt maailma pullollaan.
Kyllä kaipaan vanhoja kausia. Tuo 2006 oli paras!
Jos ei talossa kohta ala tapahtumaan, lopetan ruutu-tilaukseni.
Onko koskaan ollut näin TYLSÄÄ ensimmäistä viikkoa?
Ikävä niitä niiden R-kioskireissuja!!
En voi välttyä ajattelemasta täsmälleen samoin aloittajan kanssa.
Paljonko ap mahdat maksaa siitä telkkarista tulevasta ohjelmasta?
Viime kaudella oli edes vähän säpinää ja krisun ja villen keskusteluja maailman asioista. Tää kausi on todella tylsä, henkilötkin niin taviksia, ei mitään särmää kellään. Ihan kivoja tyyppejä makoilemassa sängyllä.... Hohhoijaa.
Älä ainakaan syytä Sanna Marinin hallitusta tai EU:ta BB-kauden floppaamista.
Maailma on muuttunut, nykyajan cool on tylsää katsottavaa. Tähän on tultu kun tiedostavasti kaikkea pidetään junttina.
V: Ne katsojat, jotka katsovat tuota kuraa sen laadusta huolimatta.
Viime vuonna katsoin avausjakson, tänä vuonna en sitäkään.
BB:n aika tuli oli ja meni jo, turha lämmittää enää vanhaa sontaa.
Viime vuonna katsoin avausjakson, tänä vuonna en sitäkään.
BB:n aika tuli oli ja meni jo, turha lämmittää enää vanhaa sontaa.
Kim Sainiolle vapaat kädet tehdä BB
Mulle pitäis maksaa viis miljoonaa että katsoisin minuutin tätä sontaa.