Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mammaseuraa Jyväskylästä

31.10.2013 |

Kolmen lapsen kotiäiti kaipailee seuraa niin itselleen kuin lapsilleen. Olemme juuri muuttaneet Jyväskylään emmekä tunne täältä ketään, miestäni lukuunottamatta joten uudet tuttavuudet ovat erittäin tervetulleita.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minkä ikäinen olet? Kerro vähän itsestäsi.

2/3 |
31.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oon 35v,sosiaalinen, rento ja runsaalla huumorintajulla varustettu. Pojat ovat 3 ja  5 vuotiaat sekä tyttö 3 kk. Muutimme miehen "perässä" tänne ja en tosiaan tunne juurikaan ketään täältä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heippa! 

 

Tervetuloa jyväskylään :) Missä päin asutte? Jollei keskustaan saapuminen tuota vaikeuksia, tulkaa Mäki-Matin perhepuistoon http://www.pikku-matti.net/ .

 

Puisto on aivan ihana, pääsee sisällekin leikkimään, vessaan ja eväitä lämmittämään/keittämään kahvia. Keskiviikkoisin puistossa on muskarit (kertamaksu) ja sen jälkeen pienellä hinnalla lounasta. Perjantaisin siellä paistetaan pullaa, silloin on tupa täynnä niin äitejä kuin lapsiakin. Itse olen viihtynyt hyvin, minusta siellä käy kivaa porukkaa :)