Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miks mun miehellä on niin ruusuinen kuva ihmisistä?

Vierailija
10.09.2020 |

Se sanoo, ettei sen kotipaikkakunnalla (pieni kylä) ole ihmisiä, jotka toivoisivat muille vastoinkäymisiä. Uskoo vahvasti että kaikki toivovat muille vain hyvää. Mä en usko siihen.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
10.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lahjakkaasti elää kuplassa. On varmasti myös sitä ihmistyyppiä, joka ei tajua kun sitä yritettään kusettaa. Tai siis miestäsi voi vetää 6-0 ja hän ei ikinä sitä tajua. Onko hän muutenkin havainnointikyvytön?

Vierailija
2/5 |
10.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kasvanut pumpulissa? Yksinkertainen?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
10.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko hänellä ollut huomattavan turvallinen ja tasapainoinen lapsuus? Sellaisista ihmisistä kasvaa usein luottavaisia ja kaikista hyvää uskovia ihmisiä. Yleensä tällaiset ihmiset ovat siksi myös miellyttävää seuraa, joten harva heille edes pahaa tahtoisi. Toisaalta jotkut luonnehäiriöiset ja omaan elämäänsä pettyneet voivat ottaa miehesi kaltaisen ihmisen silmätikukseen, joten ylenpalttisen sinisilmäinen ei kannata olla.

Vierailija
4/5 |
10.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minullakin on tuo sama ajatus perusoletuksena. Tietenkään en ala levitellä omia asioitani tai vaikka lainaamaan rahaa kenellekään vieraalle, mutta en siis lähde siitä oletuksesta, että joku haluaisi vain pahaa muille, jos mikään ei viittaa sellaiseen.

Vierailija
5/5 |
10.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksei voisi hyvin pienessä kylässä olla vaan kivoja ihmisiä. Useimmat ihmisethän ovat mukavia, eivätkä yleisesti halua toisille pahaa. Meillä on muuten sama ristiriita mun miehen kanssa...hän uskoo, että lähes 100 prosenttia ihmisistä on k-päitä, jotka ajattelevat vain omaa etuaan. Mä en todellakaan usko niin, eikä se ole mun oma kokemus lainkaan. Olisi kamalaa elää sellaisessa maailmassa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi kolme