Miksi 4v Marialla on vaaleassa tukassa tummat latvat?
Kommentit (8)
[quote author="Vierailija" time="21.10.2013 klo 14:22"]
Tuon ikäisellä tukka muuttaa väriä vielä. Älä huolehdi, kaikki on varmasti kunnossa.
[/quote]
??
Likainenhan se tenava näyttää olevan muutenkin, kädetkin aivan mustat. Miksei sitten saparot. Toisessa kuvassa tyttö on lioteltu puhtaaksi eikä mustia latvoja näy. Näyttäisi, että tukkaa on myös lyhennetty. Toivottavasti vanhemmat löytyvät. Ongelmia tosin tulee, sillä jossain sanottiin, että tyttö puhuu vain mustalaiskieltä ja muutaman sanan kreikkaa. Sijoitettaneen tyttö minne tahansa, niin harras toiveeni on, että häntä kohdeltaisiin inhimillisesti, rakastaen. Luultavasti häntä on pompoteltu jo tarpeeksi.
[quote author="Vierailija" time="21.10.2013 klo 13:58"]
Värjätyt? Ei kai nyt kuitenkaan likaiset?
[/quote]
no oliskohan sieppaajat värjänneet ettei niin helposti erottuisi heimosta ja löytyisi.
Tietenkin värjätty siinä vaiheessa kun lapsenryöstäjät ovat pelänneet että joku huomaisi että heillä on varsin epäromanin näköinen jälkikasvu. Tai kun on pitänyt mennä sossuun esittelemään uusi perheenjäsen omana.
jossain lehdessä kirjoitettiin että tytön hiukset oli värjätty ja nyt väri on kasvanut ulos..
[quote author="Vierailija" time="21.10.2013 klo 14:31"]
jossain lehdessä kirjoitettiin että tytön hiukset oli värjätty ja nyt väri on kasvanut ulos..
[/quote]
joo sitä epäiltiin, koska jossain videossa tytöllä on tummemmat hiukset
kädethän on musteessa sormenjälkien oton jälkeen. Video issäMaria tanssii n.1v. iässä lapsella on tummat hiukset,eli värjättyhän ne on.
Tuon ikäisellä tukka muuttaa väriä vielä. Älä huolehdi, kaikki on varmasti kunnossa.