Epäilen, että ilmapalloisä meni Stockalle kehittääkseen episodin,
ei oikeasti ostoksille. Jos hän olisi ollut ostoksilla, olisi koko ilmapallogate saanut paljon pienemmän huomion häneltä. Mitä hän edes osti? Oliko hänellä ostoskasseja? Miksi oli tärkeää, että hän saa kuvattua lapsen mielipahaa? Lapsihan oli ihan tyytyväinen, kunnes isä alkoi lietsoa pahaa mieltä. Puuttui vain, että hän olisi nipistänyt poikaa saadakseen hänet itkemään. Ja miksi ihmeessä hän halusi leimautua ilmapalloisäksi? Sitähänhän hän on, vie pitkään.
Kommentit (6)
[quote author="Vierailija" time="13.10.2013 klo 21:27"]
Hyvinkin näin, koska todistin samanlaista isä-poika ilmapallon kerjuuta Jumbossa samana päivänä (eivät saaneet). Kävikö kenties kaikki pääkaupunkiseudun Stokkat läpi..
[/quote]
:)
Epäilen, että teillä ei ole kaikki purut kuivia vintillä.
Kun isä on mennyt infoon ilmapallon kera, eiköhän ole tiennyt, että niitä ei helpolla anneta. Pääsi sieltä helpommalla kuin odotti, mutta vartija pelasti päivän. Riitti, että sai videon ja nettiin. Sen jälkeen vain kauhea rummutus, niin Stockan tavaratalon johtaja on ollut yhteydessä. Eiköhän tuo asia ole sovittu parinsadan euron lahjakortilla.
Paljon melua yhden ilmapallon takia! Noloa on laittaa video julkiseksi lapsen ja vartijan kustannuksella.
Hyvinkin näin, koska todistin samanlaista isä-poika ilmapallon kerjuuta Jumbossa samana päivänä (eivät saaneet). Kävikö kenties kaikki pääkaupunkiseudun Stokkat läpi..