Sanna on sopinut teollisuuden kanssa tapaamisen JO TOSI PALJON AIEMMIN kun viime viikolla
Että turha sanoa hänen mitään muuttaneen toiminnassa LOL naurattaa tämä tyttö joka yrittää oppia pääministerin työn ilman mitään johtamiskokemusta
Kommentit (3)
Hänen kannattaisi lainata Iiris Suomelalta muutama taloustieteen kirja (Iiris on lukenut ne kaikki!) ja opiskella hiukan taloustieteen alkeita, pitävät tytöt vaikka lukupiiriä.
Olisi hirmu hyvä tuossa tapaamisessa ymmärtää esimerkiksi mikä ero on kansainvälisen (global) konsernin kannattavuudella ja yksittäisen tehtaan kannattavuudella. Jos konsernin tulos on voitollinen, se ei tarkoita, että joku yksittäinen tehdas on kannattava.
Myös osakeyhtiölakiin olisi hyvä tutustua, että mikä se yritystoiminnan tarkoitus nyt olikaan.
Teki itsestään viikonloppuna lopullisesti narrin. Jos ei sitä vielä ennen tätä ollut. Millähän kompetenssilla käy neuvomaan jotain Pesosta siinä, kuinka kansainvälistä metsäteollisuuden konsernia johdetaan. LOL.
Olihan se kovin lapsellista mitä Sanna Ylen aamussa puhui
Sepäs sattui että se kauan sitten jo sovittu tapaaminen on sopivasti tällä viikolla