Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi melkein kaikilla on rattaat ja koira liikenteessä?

Vierailija
26.09.2013 |

Mahdottoman näköistä, kun äipät työntää rattaita ja piski juoksentelee ristiin rastiin vieressä ja edessä. Ja sit on viel pakko monesti tunkea bussiin ja siellä annetaan nuolla toisten lapsia ja loukkaannutaan jos pyydetään pitämään kauempana astmaatikosta.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
26.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuule, joskus se on vaan yhdistettävä se koiran ulkoilu lapsen hakemisen tai muun asian yhteydessä, en itse jaksa heti kotiin tultua käyttää koiraa erikseen ja jätää jo piirettyjä haluavaa lasta yksin kotiin. lapset yleensä tykkää koirista ja semmonen bussissa on auttanu jaksaa matkaa, tietty astmat ja muut erikseen mut ei niistä yleensä päälle päin  voi tietää,. koirakin saa matkustaa. 

 

Vierailija
2/2 |
29.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varsinainen ongelmahan on se, että miksi ihmisillä on nykyään niin paljon koiria? Eikö ajatella, että niistä on tiiviisti rakennetussa kaupunkiympäristössä muillekin vaivaa. Karvoja kaikkialla, räksytystä, kuset ja paskat pitkin penkkoja. Plus vielä se, että kun koiranomistajat luulee, että kaikki heidän lemmikeistään pitää, ne antavat niiden tulla lähelle tuntemattomia ihmisiä, nuuskia ja lotkauttaa kielellään. Inhoan sitä. Seuraavaa potkaisen, ellei omistaja tajua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä seitsemän