Miten saisi miehen suuttumaan?
Haluan laittaa seurustelusuhteen poikki, en vain rakasta miestä enää. Ongelmana on se, että mies on hullun rakastunut vieläkin, eikä uskonut ollenkaan, kun sanoin haluavani lopettaa, haluaa vain aina keskustella asiasta ja uskoo, että tässä voi vielä tehdä jotain. Olen miettinyt, että pitäisikö minun saada hänet suuttumaan minulle kunnolla, mutta miten? Pitäisikö esim. valehdella, että minulla on jo uusi?
Kommentit (8)
Ei sinun tarvitse miestä suututtaa. Jos kerta kaikkiaan mitään keskusteltavaa ei enää ole, niin sitten vaan lähdet siitä. Et enää suostu keskusteluihin etkä muuhun ollenkaan, pakkaat kamasi ja häivyt.
Petä sitä.. Eiköhän se rakkaus siitä vähän lopahda?
Älä helvetti vaan mene pettään jos asutte yhdessä.Se on viimeinen virhe.Keskustele mieti hae miehestä hyvät puolet ja mieti suhdetta,moni katuu eroaan ja pettyy uuteen suhteeseen.
[quote author="Vierailija" time="20.09.2013 klo 16:44"]
En usko että on hyvä saada miestä suuttumaan. Haluatko todella että välit on hyvät vai huonot eron sattuessa sekä sen jälkeen ?
Koita puhua hänet parisuhde terapiaan.
[/quote]Miksi ihmeessä parisuhdeterapiaan jos ei rakasta toista ja haluaa erota?
Ei sinun tarvitse sitä saada suuttumaan. Sanot vaan, että tässä se nyt oli, ja ei, ei, EI, ei keskustella enää mitään, minä lähden nyt, good bye. Ja sen jälkeen ei vastata puhelimeen, ei päästetä tyyppiä sisään jne. Niin helppoa se on jopa sinnikkäiden roikkujienkin kanssa.
En polttaisi siltoja takanani, joten en suututtaisi, en pettäisi, en valehtelisi, vaan puhuisin vaikka kaksi tuntia miehen kanssa niin että tämä ymmärtäisi suhteen loppuneen, mutta eroaisitte väleissä. Olet siis ystävällinen, mutta päättäväinen sanoissasi.
Minun mieheni saa suuttumaan vain ja ainoastaan yhdellä tavalla: sanon hänelle, että ensi vaaleissa aion äänestää Kokoomusta.
En usko että on hyvä saada miestä suuttumaan. Haluatko todella että välit on hyvät vai huonot eron sattuessa sekä sen jälkeen ?
Koita puhua hänet parisuhde terapiaan.