Korkea hemoglobiini ja ukonioma ei ole hyvä yhdistelmä
Sitä vaan makaa puolihalvaantuneena ja lamaantuneena sängyssä kuin kovankin sähköiskun saaneena kun hyvä jos pääsee ylös tai omia rajojaan pystyy liikuttamaan vaikka ei mitään osumaa ole mistään saanut vaan tuo ukkonen pyörii tuossa yllä ja sama tapahtuu aina joka ukonilman aikaan 😢
Kommentit (11)
Vierailija kirjoitti:
Miten ne liittyvät toisiinsa?
Onkohan sinulla mitään järkeväpää selitystä miksi olen aina ukonilmalla kuin sähköiskusta lamaantunut kuin se että ukonilma vaikuttaa minun erittäin korkeaan hemoglobiiniinini*?
*veressä poikkeuksellisen korkea rautapitoisuus (lääkärin toteama ja turkima) niin että veri ei ole edes väriltään punaista vaan syvän kastanjanruskeaa (syy miksi se alunperin tutkittiin).
Korkea hb ei ole yhtä kuin suuri rautapitoisuus.
Mulla hb ollut 158 (olen nainen) enkä ole huomannut vaikutusta ukonilmaan.
Mulla 150 joten täyttä metallia virtaa suonissa.
Useimmiten ne huippukorkeat hempat johtuvat jostain muusta kuin siitä, että kyseessä olisi tosi "rautainen" tyyppi. Kysykää vaikka lääkäriltänne.
Et oletettavasti myöskään pidä sängyn pääpuolta pohjoiseen, koska rauta pakkautuisi päähäsi yön aikana.
Vierailija kirjoitti:
Et oletettavasti myöskään pidä sängyn pääpuolta pohjoiseen, koska rauta pakkautuisi päähäsi yön aikana.
Nukun aina itö-länsi suunnassa koska se tuntuu paljon mukavammalta ja luontevalta. Pää pohjoiseen tai etelään on todella vaikea nukkua ja saada unta.
Ap
Miten ne liittyvät toisiinsa?