kävin tänään laitattaan ehkäisykapselin
jännitti tosi paljon mut ei ollutkaan paha. 3v kestää.. n.190e. helpottava olo. ny keskitytään kasvattamaan näitä 2pientä lasta..
tuskin oon ensimmäinen vl jolla tämä on..
Kommentit (9)
Nyt voit siis panettaa itseäsi muilla vl miehillä/saarnaajilla.
Nyt saat kolme vuotta nauttia elämästäja kahdesta ihanasta lapsestasi..Onnea sinulle ja joskus voit ottaa sen ois jos tulee vauvvakuume..minäkin olen uskovainen, meillä käytössä keskeytetty yhdyntä ja varmaan siirrytään osittain kondoomiin.
ei olisi kannattanut siitä alkaa puolen vuoden menkat ja kamala akne koko naamaan.. onnea
[quote author="Vierailija" time="20.08.2013 klo 20:21"]
ei olisi kannattanut siitä alkaa puolen vuoden menkat ja kamala akne koko naamaan.. onnea
[/quote]
Eipä välttämättä ala. Joillakuilla saattaa alkaa, muttei kaikilla. Mä olen tyytyväisesti käyttänyt kapselia jo 5 vuotta kokonaan ilman kuukautisia.
Mulla tuli sellanen paniikkihäiriön tapainen juttu, että sydän alkoi hakata välillä ja happi loppui. Kerran mies joutui soittamaan lanssin, kun luulin kuolevani.
Ei ollut koskaan ollut sellaista ennen ja kapselin poiston jälkeen loppui heti!
En ole vl, olin mukana jossakin ilmaisessa kokeilussa ja minua ennen oli yli puolet poistattanut kapselin.
Olen kahden vaiheilla mitä ehkäisyä kokeilisin. tarvetta on koska monta pientä ja saisi olla nyt pidempi synnytysten väli... Olis hyväkuulla mitä kokemuksia sinulla on tähän mennessä ollut tuosta kapselista... t. yks vl
Onko kellään kokemusta kierukan vaihtamisesta kapseliin.. Tuleeko silti vuotoja yms alkuun?
Onneksi olkoon sinulle ja perheellesi.
terveisin vl-naisten vapautusliikkeen puolestapuhuja