Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En tunne olevani raskaana. Muita?

Vierailija
16.08.2020 |

Olen raskausviikolla 16, mutta en tunne vielä pienen liikkeitä, niin en vain jotenkin usko olevani raskaana. Minusta ei tunnu siltä ja välillä jopa unohdan sen (toisinaan jopa ystäväni on joutunut muistuttamaan minua raskaudestani, kun tietyissä tilanteissa saatan unohtaa raskauteni.)

Ja tosiaan kärsin ihan kunnon pahoinvoinnista, oksennan vieläkin 1-10 kertaa päivässä, mutta silti en sisäistä tätä raskauttani. Vatsaa ei ole vielä ja paino pysynyt lähtöpainossa (51kg). Edellinen päättyi keskenmenon, joten en tiedä onko sillä jotain vaikutusta olooni tms.

Odotan vain, että alkaisin tuntea liikkeitä ja voisin sitten varmistua joka päivä siitä, että vatsassani tosiaan on joku elossa ja kasvamassa.

Onko muita, kenellä ollut samoja fiiliksiä ja auttoiko liikkeiden tunteminen asiaa?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi kolme