Ehdota työtä
Mikä ois sopivaa homma epäsosiaaliselle (ei siis myyntihommia, puhelimessa tai myymälässä) ajokortittomalle ihmiselle? Ei tartteis tienata paljon, mutta jos ees jonkun 1200 € sais kuussa. Ranteissa jo nivelrikkoa joten se voi rajoittaa.
Kommentit (14)
Vartija, aulapalvelija? Ei tarvi juuri muuta kuin seisoa tai kävellä ympäriinsä.
Onkos muuten vartijoilla aina niitä järkyttävän pitkiä vuoroja ja yötöitä? En jaksa mitään 12 tunnin vuoroa enkä etenkään yötyötä, muuten olisi kiva.
Joku monitorin valvoja? Älä kysy missä.
Olen ollut kouluavustajana mutta enää eivät ota kun niistä on kaikkialla leikattu, siivoojana mutta kädet kipeytyi tosi paljon ja ajokortittomuus oli ongelma ja tiskarina mutta siinäkin meni ranteet paskaan kuntoon ja tuli rannekanavanahtauman oireita.
Ap.
Varaa aika TE-toimistoon ammatinvalinnanohjaajalle.
Vierailija kirjoitti:
Vartija, aulapalvelija? Ei tarvi juuri muuta kuin seisoa tai kävellä ympäriinsä.
Kyllä vartijalta vaaditaan aika paljon sosiaalisia taitoja. Suurin osa työstä on tavalla tai toisella asiakaspalvelua.
terv. vartija
Eli ei-sosiaalista ja ei-käsillä tehtävää työtä?
aika paha..
onko tuo sosiaalisuus rajattu asiakaspalveluun vai myös virkaveljiin? haluatko ajokortin ja ajaa autoa? jos haluat niin eikö tuo kannattaisi ottaa tavoitteeksi ja koittaa säästää rahaa vaikka ajokorttiin tai ottaa lainaa riskillä?
Entä jatkokouluttautuminen? kuljetusalalle tai jonnekkin lennonjohtoon tai sellaiseen missä pitää käyttää päätä, mutta ei asiakkaspalvelua.. luonnonalat jotain muurahaisia laskemaan tjs.?
Oleellisin unohtui aloituksesta. Olen siis gradua vaille yhteiskuntatieteiden maisteri joten siistit sisätyöt odottaa toivottavasti jossain, nyt vain pitäisi löytää duunia jolla elää sen puoli vuotta/vuoden ja saa vaikka iltaisin sitä kirjoiteltua. Tukikuukaudet on käytetty jo reilu vuosi sitten joten niistä ei ole apua. Työkavereita saa olla, ihan ei tartte yksin pimeässä könöttää vaikka se unelma olisikin. Kuormitun sosiaalista tilanteista tosi paljon joten sellaisten ohessa gradun kirjoitus ei onnistu. Olen hakenut esim. keskustelufoorumin moderaattorin, Kelan lähetin ja varastokirjaston järjestelijän hommia mutta ei ole tärpännyt.
Ap.
Mahtaakohan yhteiskuntatieteiden maisteri oikeasti työllistyä nykypäivänä ilman erityisiä suhteita.
pölyin pyyhintä ja tavarain siirtely
palkatta
🦍
Itse hain pakkaajan töitä ja avustaviin ei terveyden huollon osaamista vaativiin korona-aputöihin Terveystalolle. Oisko tämmöisiä?
Maailman vanhin ammatti