Paljollako voisin myydä tälläisen auton?
vm 2004 Renault Megane farkkumalli, lyijynharmaa, harmaanmustasisustus. Ajettu 162 000 km, katsastettu 06/13, siisti ja virheetön ajaa. Kahdet renkaat, koiraverkko, ajotietokone.
Miinukset: pelkääjän puolen ikkuna ei aukea. Jouduttu vaihtamaan kun autoon murtauduttiin ja joku ikkunan nostolaite on kai vääntynyt. Saa korjattua kyllä. lisäksi tuulilasissa alaosassa halkeama, ei haittaa ajoa, menee katsastuksesta läpi. Etupuskurissa pieni halkeama ja auton sivussa takaosassa pieni lommo / naarmu. Muuten siisti j a hyväkunoinen auto
Kommentit (6)
No ihan max. 3500 € vois pyytää mutta jos joku oikeesti ostaa niin kahella tonnilla myisin.
Pyyntihinnat näyttävät pyörivän tuolla 4000-6000 euroa, mutta tarkemmin sun kannattaa katsoa esim varusteiden ja moottorin vaikutusta esim. autotalli.comista. Noi pikkuviat laskevat kyllä arvoa joitakin satasia, mutta ei paljon tuon ikäisessä autossa. Kannattaa myös muistaa, että jos autoliike pyytää samanlaisesta autosta 5000 euroa, niin sä et saa niin paljon jos yrität sitä myydä, vaan silloin realistisempi arvio on ehkä 4000 e.
Varaosiksi / metalliromuksi. 500 e.
Joo, tehdään heti kaupat maksan 300 euroa.
Remppakuluja likimain 2000e edestä. Hintana pitäisin 1500-2000e
Tässä osviittaa
http://www.autotalli.com/vaihtoautot/listaa/Renault/M%C3%A9gane/page/1/mittarilukema_max/162000/vuosimalli_min/2004/vuosimalli_max/2004