Miksi jotkut valitsevat puolisokseen ihmisen
joka viestii kaikin puolin muuta kuin terveyttä? Tyyliin ylilihavan tai ruipelon kukkakepin.Yleensähän ihminen etsii mahdollisimman tervettä kumppania.
Kommentit (12)
yksinäisyys ja äärimmäinen epätoivo
[quote author="Vierailija" time="03.08.2013 klo 00:39"]
Rakkaus <3
[/quote]
Niinpä. <3 Terveisin suht laihaan mieheen ihastunut pullukka nainen. :D
No olisi kyllä perverssiä valita puolisokseen eläin.
Kukkakeppi voi olla erinomaisen hyvässä kunnossa. Pieni aliravitsemus ennustaa pitkää ikää.
Läskin ja ruipelon kannattaa mennä yksiin koska niille tulee suurella todennäköisyydellä sopusuhtaisia jälkeläisiä. Kai se on joku luonnollinen juttu koska tällaisia pareja on melko paljon. Jos itse olet jo niin täydellinen niin etsi se täydellinen parisi äläkä sekaannu muiden valintoihin..
En mä ole ainakaan koskaan ollut treffeillä, jossa treffikumppani olisi tiedustellut esim. perinnöllisistä sairauksista. Toisin kuin ap kuvittelee, laihuus tai lihavuus eivät ole sairauksia kuin aivan niiden äärimmäisissä muodoissa, ja niistä ei voi päätellä, onko ko. ihmisellä esimerkiksi geneettistä taipumusta johonkin sairauteen.
Terveydellisyyttä arvioitaessa kannattaisi tsekata jotain muuta kuin paino. Tupakoiko, ryyppääkö, nuo ehkä ensisijaisesti. Ja sen rasvattoman lihaskimpun (joka kaiketi on ap:n käsitys terveestä?) kohdalla myös steroidien tai piristeiden tai vahvojen kipulääkkeiden käyttö.
[quote author="Vierailija" time="03.08.2013 klo 00:36"]
joka viestii kaikin puolin muuta kuin terveyttä? Tyyliin ylilihavan tai ruipelon kukkakepin.Yleensähän ihminen etsii mahdollisimman tervettä kumppania.
[/quote]
Läskimiehelläni oli tervein pää ikinä. On edelleen, mutta mies on laihtunut.
Jaa, aika alkukantaiset on kriteerit, jos kumppanin terveys on ratkaisevin tekijä. Toki jos haussa on pelkästään lisääntymiskumppani, niin sitten ymmärrän.
Rakkaus.