Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuparikierukka pois ja raskaus

Vierailija
02.08.2013 |

Kuinka mopeasti olette tulleet raskaaksi kuparikierukan poiston jälkeen? Heti ilmeisesti saa raskautta yrittää, mutta tarvitseeko kohtu palautumisaikaa ennen raskauden alkua?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselläni tärppäsi noin viikon kuluttua poistosta, ja kaikki on sujunut hienosti. Nyt elellään 14. viikkoa. :)

Vierailija
2/4 |
02.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla tärpännyt kaksi kertaa noin viikon päästä kierukan poistosta ja normaalit raskaudet oli.  Eli menkkoja ei ehtinyt kummallakaan kerralla ehtinyt tulemaan kierukan poiston jälkeen. Eli supernopeat tärpit :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
02.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sama homma täällä aikanaan eli elokuun puolessavälissä kierukka pois ja syyskuussa positiivinen raskaustesti. Huh, olisi se yllätys. Ajattelin, että aikaa menee kun ikääkin oli 37 v.

Vierailija
4/4 |
02.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla ikää 32, kierukka poistettiin helmikuun lopulla. Tänään aamulla alkoi taas menkat, harmittaa niin vietävästi :/ Haaveilin että jouluna oisin ollut jo pienen nyytin äiti, mutta enpä olekaan ainakaan vielä ensi jouluna.

 

Onnea raskautumiseen, toivottavasti sinulla tärppää yhtä pian kun ketjun edellisillä kirjoittajilla :)