Mun mies ei ole koskaan sanonut minua kauniiksi.
En kyllä kaunis olekkaan mutta kai nyt voi edes valehdella. Yhdessä oltu 7,5v josta 6,5v naimisissa ja yksi lapsi. Eikö tämä ole jotenkin outoa?
Kommentit (15)
Miksi mies olisi ottanut sinut jos et olisi sen mielestä ainakin ollut kaunis?
[quote author="Vierailija" time="01.08.2013 klo 19:39"]
Tottakai valitsin mieheni ja rakastan häntä kovasti. Mutta joskus olisi kiva jos kehuisi jotenkin ulkonäköäkin.
[/quote]
Sama juttu täällä. Minunkaan mieheni ei ole koskaan sanonut minua kauniiksi, muilta miehiltä olen kyllä saanut kehuja. Eräs on jopa kehunut minua miehelleni. Silti tuntuu pahalta, ettei se kaikkein tärkein henkilö löydä minusta mitään kehuttavaa. :c
Olen mä kertonut että haluaisin kuulla jotain kaunista itsestäni mutta ei kun ei. Joskus olen kysynyt mihin hän on minussa rakastunut niin sanoo että koko pakettiin.
Miksi otit miehen joka ei sinua tyydytä?
Eipä ole minunkaan mieheni sanonut. Tosin en ole itsekään miehelle sanonut, että hän on komea. En voi sanoa, koska muuten valehtelisin.
[quote author="Vierailija" time="01.08.2013 klo 19:51"]
Miksi mies olisi ottanut sinut jos et olisi sen mielestä ainakin ollut kaunis?
[/quote]
Tätä mä joskus ihmettelen mutta kuulemma rakastui koko pakettiin eli siis huumorintaju mulla on hyvä olen kiltti yms eli luultavasti luonteeseen rakastui.
[quote author="Vierailija" time="01.08.2013 klo 19:52"]
Miksi otit miehen joka ei sinua tyydytä?
[/quote]
Toki olen muuten todella tyytyväinen häneen ja rakastan häntä ja mä muuten olen kehunut häntä usein komeaksi en nyt päivittäin mutta melko usein.
Oletko kehunut itse miestäsi komeaksi? Vaikka hän ei sitä olisikaan ;-)
[quote author="Vierailija" time="01.08.2013 klo 19:56"]
Oletko kehunut itse miestäsi komeaksi? Vaikka hän ei sitä olisikaan ;-)
[/quote]
Kyllä useasti.
Eikö ole positiivista, että miehesi ei halua valehdella sinulle? Ei puhu asiasta jos olet vain ihan ok näköinen.
Suorapuheisuus on monesta iso plussa.
Tottakai valitsin mieheni ja rakastan häntä kovasti. Mutta joskus olisi kiva jos kehuisi jotenkin ulkonäköäkin.
TÄH??? Minun mieheni kehuu minua kauniiksi lähes päivittäin. Yhdessä olemme olleet 13-vuotta ja saaneet 4 lasta yhdessä. Mutta toisaalta mitäpä sitä liikaa kehumaan, toinen vois vaikka ylpistyä.
No kai puoliso on edes jossain määrin kaunis tai viehättävä kumppanin mielestä, vaikkei mikään missi oliskaan? Ja kyllä sitä voi kehua jotain tiettyä osaa, esim hiuksia, silmiä tai vaikka selkää jos ei muuta keksi :D
Kerro miehellesi että kaipaisit joskus kuulla kauniita sanoja.