Islamin arvoja kyseenalaistaneelle vankeutta ja 600 raipaniskua
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013073017311221_ul.shtml
Eikö 600 raipaniskua ole jo sama kuin kuolemantuomio? Ainakin jos rangaistus kärsitään yhteenmenoon. :(
Ei voi muuta sanoa, kuin että olemme onnekkaita asuessamme näin hyvässä maassa kuin Suomi...
Kommentit (11)
Pakkoko siihen Islamiin on liittyä?
Maassa maan tavalla, vai mitä persut?
Suomessa islamin arvoja kyseenalaistanut eurooppalainen saisi 60 päiväsakkoa suojelurahaa, tai jopa vankeutta. Paljon vähemmän kuin törkeää ylinopeutta ajava tai hakkaaja.
Sen sijaan ruskehtava 200cm muuttaja saisi raivota pienelle valkoiselle naiselle miten rasistisesti tai antikristillisesti tahansa, koska Suomen vitsilaki rinnastaa mamut vammaisiin erityisoikeuksien puolesta, eikä anna suomalaisille mitään muuta kuin maksumiehen velvollisuudet.
Suomessa saisi samasta asiasta myös rangaistuksen ja on sellasia annettukin. Meillä vaan rangaistukset on hieman lievempiä, mutta eipä meillä sitten muuta eroa ole.
[quote author="Vierailija" time="31.07.2013 klo 15:20"]
Suomessa saisi samasta asiasta myös rangaistuksen ja on sellasia annettukin. Meillä vaan rangaistukset on hieman lievempiä, mutta eipä meillä sitten muuta eroa ole.
[/quote] Siis tarkoitatko nyt sitä, että valkoiset saavat rangaistuksia Suomessa siitä, että kritisoivat muita kansoja? Ei-valkoiset eivät todellakaan rankaise toisiaan valkoisten kritisoimisesta omassa maassaan. Ainoastaan valkoiset tekevät pahaa itselleen ja nuolevat vieraita.
[quote author="Vierailija" time="31.07.2013 klo 11:29"]
On se ihme ettei tuollaisesta hulluudesta kukaan välitä. Etelä-Afrikkaankin saatiin aikanaan demokraattinen hallinto pienillä pakotteilla, mutta nähtävästi öljyvaltiot saavat tappaa kansalaisiaan ihan vapaasti eikä ketään kiinnosta. Uskonnottomat ovat ihan lössöjä kun tulee samanuskoisten puolustamiseen.
[/quote] Valkoisia maita saa kritisoida ja ne 'täytyy' saada muutettua monikulttuuriseksi.
Valkoiset rakensivat Etelä-Afrikasta menestyvän ydinasevaltion, joka ruokki muuta Afrikkaa. Siellä oli enemmän autoja kuin NL:ssä, paras koulutus ja naapurimaiden mustat riskeerasivat henkensä loikatakseen Etelä-Afrikan rajan yli sinne. Siellä tehtiin myös maailman ensimmäinen sydänsiirto.
Nyt entisestä loistosta ja hyvinvoinnista on aika vähän jäljellä, mutta ainakin siellä on yliopistokiintiöitä enemmistölle.
Joko aapee sait ne potenssilääkket, että pääset runkkaamaan pikkupojille taas?
Sitä mukaa mitä enemmän tänne musulmaaneja tuodaan niin sitä paskemmaksi tämäkin maa menee, joten älä ap nuolaise vielä. Sama ilmiö on tapahtunut kaikkialla, siellä missä muslimi, siellä onnettomuus, suru, ongelma, raiskaus, pedofilia, sukurutsa ja kuolema. Maailamssa ei ole yhtään onnistunutta muslimimaata, pelkkiäå paskatunkioita heidän maansa.
On se ihme ettei tuollaisesta hulluudesta kukaan välitä. Etelä-Afrikkaankin saatiin aikanaan demokraattinen hallinto pienillä pakotteilla, mutta nähtävästi öljyvaltiot saavat tappaa kansalaisiaan ihan vapaasti eikä ketään kiinnosta. Uskonnottomat ovat ihan lössöjä kun tulee samanuskoisten puolustamiseen.
Saudi-Arabia on hyvisten puolella kuten Neuvostoliitto 1941-45, joten sen teot ovat ok.
Jo alle 100 raipaniskua tappaa, joten 600 on kuolemantuomio.