Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

" Miks ootte tehny lapsia jos ette jaksa olla niiden kanssa?"

Vierailija
14.07.2006 |

AAARGGGGGGGGGGH!!!!!!! Että mua ärsyttää tyypit jotka sanoo noin!!!!



Pakko vähän purkaa paineita täällä nimettömänä.



Tottakai lasten kanssa on ihanaa olla ja niitä jaksaa, mutta jokainen aikuinen ihminen, nainen ja mies, myös äiti ja isä, tarvitsee joskus hiukan aikaa, jolloin saa ihan itsekseen tehdä mitä haluaa. Vaikka äitiys olisi elämäntehtävä, niin ei ne omat tarpeet kokonaan mihinkään katoa, vaikka väistyisivätkin lasten tarpeiden tieltä. Mitä niin ihmeellistä siinä on???



Tuli vaan mieleen taas tuon yhden älynväläyksestä tossa ketjussa, jossa ap:n mies on kaikki päivät ja illat pois kotoa, ja tämä yksi kyselee, miksi ap sitten on lapsia tehnyt jos ei niiden kanssa jaksa olla.



Kiitos kun sain purkaa ärsytykseni.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
14.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

riippumatta lapsista. Yrittäjän elämä kun ei suomessa ole mitään helppoa. Ja lasten tekoa ei voi lykätä loputtomiin. ---Siis samaa mieltä ap:n kanssa

ja molemmat tarvitsevat myös omaa aikaa ilman lapsia/perhettä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla