Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hevosen siitin ei saa näkyä

Vierailija
12.07.2013 |

 (Maaseudun Tulevaisuus, kesäkuun Kantri-liite).
Maalle muuttanut perhe kiusaantui, kun naapuri piti hevosia tien vieressä. Hevosethan ovat ihania, voisi ajatella. Mutta: "Hyvin usein toinen hevosista esittelee elintään kaikkien nähden. Ei ole lapsista mukava nähdä tuommoista koulumatkalla, ties miten vahingollisesti vaikuttaa pienimpien mieleen", kirjoitti maaseudun uudisasukas hevosten omistajalle. Ja vaati tietenkin, että hevosia ei enää tien varressa pidetä.
Hevosten omistaja ei tiennyt, pitäisikö itkeä vai nauraa, ja teki varmasti molemmat. Hevoset pysyivät paikallaan tien varressa.
Huolestunut äiti ei kuitenkaan unohtanut asiaa. Lapset jatkoivat kyselyjään, ja äiti ehti jo hädissään nimetä hevosen siittimen umpisuoleksi.
Vaatimukset kasvoivat: äiti uhkasi hevosten pitäjää poliisilla.
Poliisit kurvasivatkin hevostaloon ja kyselivät talon isäntää. Poliisi oli etsimässä itsensäpaljastajaa, siis ihmistä. Maallemuuttaja ei ilmeisesti ollut saanut hevosviestiä selkeästi perille.
Huolestuneelta äidiltä saatu ensimmäinen kirjelappunen oli onneksi tallessa. Sen nähtyään toinen poliiseista remahti suoraan nauramaan, toinen yritti parhaansa mukaan pysyä vakavana. Sitten poliisit poistuivat naapuriin. Ehkä kului tovi eläinopin parissa.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
12.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ymmärrän tuota äitiä. Kuulumme mieheni kanssa Tosi rakkaus odottaa-liikkeeeseen ja näimme toisemme alsti vasta hääyönä, haluamme pitää pikku Jennamme puhtaana emmekä rasita häntä seksillä. En vie häntä paikkoihin joissa on ko. hevosia. Lapsia hämmentää tuollainen. Seksiä ehtii harrastaa avioliitossa.

Vierailija
2/6 |
12.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyseinen äiti tais olla munaa vailla

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
12.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset
Vierailija
4/6 |
12.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tää on niin vanha juttu, ettei kait enää kukaan jaksa tätä?

Vierailija
5/6 |
12.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vanha tai ei, mulla uus ja kiitos hyvät naurut sain :)

Vierailija
6/6 |
12.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="12.07.2013 klo 12:21"]

Vanha tai ei, mulla uus ja kiitos hyvät naurut sain :)

[/quote]

Samoin :)

 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi viisi